Եթե ԼՂՀ վարչապետը հայտարարել է, որ Արցախը պաշտոնապես չի ստացել Մադրիդյան սկզբունքները, ուրեմն դա այդպես է պետք է հավատալ դրան։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը՝ մեկնաբանելով ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանի հայտարարությունն այն մասին, որ նրանք չեն ստացել այդ փաստաթուղթը։
Նալբանդյանի խոսքով, մի բան է՝ ցո՞ւյց է տվել Երեւանը այդ փաստաթուղթը Ստեփանակերտին, մեկ այլ բան՝ ներկայացրե՞լ են արդյոք այն ԵԱՀԿ համանախագահները։ Նրա խոսքով, հենց այս տեսանկյուից պետք է մոտենալ հարցին։
Արժե հիշեցնել, որ Արա Հարությունյանիշը հայտարարել էր նաեւ, որ Ղարաբաղում Մադրիդյան սկզբունքների մասին գիտեն «թերթերից եւ տեղեկատվության այլ աղբյուրներից, ինչը մեզ համար փաստաթուղթ չէ»։

Армяно-турецкое примирение на семинаре НАТО в Ереване не состоялось
Если премьер-министр Нагорного Карабаха заявил, что НКР официально не получала Мадридские принципы, значит оно так и есть и надо этому верить. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил глава МИД Армении Эдвард Налбандян, комментируя заявление премьер-министра НКР Ара Арутюняна о том, что они не получали этот документ, следовательно не признают его.
По словам Налбандяна, одно дело, показывал ли Ереван этот документ Степанакерту, другое — представляли ли его НКР сопредседатели Минской группы ОБСЕ. По его словам, именно с этой точки зрения нужно подходить к данному вопросу.
Следует напомнить, что Ара Арутюнян также заявлял, что в Карабахе знают о существовании Мадридских принципов «из газет и информаций, что не может быть для нас документом».