Մեծ Բրիտանիայի բարձրագույն դատարանում, լրատվամիջոցների էթիկայի հարցով անկախ հանձնաժողովում երկրի նախկին վարչապետ Թոնի Բլերի ելույթն ընդհատել էդատարանի դահլիճում գտնվող անծանոթ տղամարդը:
Նրա ելույթի ժամանակ, որը հեռարձակվում էր բրիտանական կենտրոնական հեռուստատեսությամբ, դահլիճ է ներխուժել 49-ամյա մի տղամարդ եւ ցույց տալով Բլերին, բացականչել է. «Այս մարդուն պետք է կալանավորել զինվորական հանցագործությունների համար:
Իրաքյան պատերազմի համար նրան վճարել է JP Morgan բանկը»:
Դահլիճի անվտանգության աշխատակիցներն անհապաղ տղամարդուն դուրս են բերել, իսկ դատավոր-լորդ Լիվիսոնը Բլերից ներողություն է խնդրել եւ խոստացել պարզել, թե ինչպես է օրինախախտը կարողացել մտնել դահլիճ:
Միաժամանակ, Բլերին միջադեպը չի զարմացրել, ով ժպիտով ասել է, որ իր մասին ասվածը ճիշտ չէ:
Լիվիսոնի գլխավորած հանձնաժողովը ստեղծվել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեւիդ Քեմերոնի հրահանգով` լրատվամիջոցների կողմից բրիտանացիների հեռախոսներն ապօրինաբար գաղտնալսելու հետ կապված սկանդալից հետո:

Показания под присягой бывшего премьер-министра Великобритании Тони Блэра в Высоком суде перед независимой комиссией по этике СМИ были прерваны неожиданно оказавшимся в зале суда неизвестным мужчиной.
Во время выступления Блэра, которое транслировалось по центральному британскому телевидению, в зал проник 49-летний мужчина и закричал, указывая на экс-премьера: «Этого человека следует арестовать за военные преступления».
«За иракскую войну ему заплатил банк " JP Morgan"», - передает ИТАР-ТАСС слова нарушителя. Охранники тут же вывели мужчину из зала, а судья-лорд Ливисон принес Блэру извинения и пообещал немедленно выяснить, каким образом нарушивший порядок сумел проникнуть в помещение суда.
Вместе с тем самого Блэра инцидент нисколько не смутил. Улыбаясь, как всегда, он предпочел не оставаться в долгу перед молодым человеком и сказал, что все сказанное им неправда.
Комиссия во главе с Ливисоном была сформирована по указанию премьер-министра Великобритании Дэвида Кэмерона из-за скандала с прослушиванием газетчиками телефонов британцев.