«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախարարներ Վարդան Վարդանյանն (քաղաքաշինության) ու Արթուր Գրիգորյանը (աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի) այսօրվա կառավարության նիստից հետո առաջինը լքեցին կառավարության շենքը: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում Վ.Վարդանյանն ասաց, որ շատ դրական է գնահատում անցած տարիների աշխատանքը:
Հարցին, թե ինչո՞վ է զբաղվելու, պատասխանեց, որ կորոշի հանգստանալուց հետո:  Վ. Վարդանյանը հրաժարվեց մեկնաբանել, թե ԲՀԿ-ն ընդդիմադիր է դառնալու, թե՞ ոչ:
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանն ասաց, որ 3 ամիս հանգստանալու է, հետո որոշում կկայացնի, ու հավաստիացրեց, որ գործազուրկ չի մնա: Ա. Գրիգորյանը բացառեց, որ դուրս կգա ԲՀԿ-ից: Հարցին, թե ԲՀԿ-ն կդառնա՞ ընդդիմություն, Ա. Գրիգորյանն ասաց, թե «ընթացքը ցույց կտա»:

YEREVAN. – Prosperous Armenia Party (PAP) ministers Vardan Vardanyan (Urban Development Minister) and Arthur Grigoryan (Labor and Social Affairs Minister) were the first ones to leave the Government Building after Thursday’s Cabinet meeting.
In a briefing with news reporters, Vardanyan said he very positively assesses the activities carried out over these years. Also, he did not comment on the query as to whether or not the PAP will become an opposition force.
In his turn, Arthur Grigoryan assured that will not be unemployed, and ruled out the possibility of leaving the PAP. And to the question as to whether the PAP will become an opposition, Grigoryan responded by saying: “The process will show.”