«Հրապարակը» գրում է, որ ընտրությունների շրջանում ԲՀԿ ցուցակից դուրս մնացած անձանց եւ մասնավորապես նախկին նախարարներին կուսակցության առաջնորդն ասել էր` սպասեք, ամեն ինչ լավ կլինի:
«Մենք հետաքրքրվեցինք, թե նրանք ինչ սպասելիքներ ունեն, եւ ինչ ժամկետների մասին է խոսքը: Նրանցից մեկն ասաց, որ իրենց մոտ 7-8 ամսվա մասին է ասվել, եւ, իրենց հաշվարկներով, այդ ժամկետը համընկնում է նախագահական ընտրությունների հետ:
Չգիտեն՝ ընտրություններից առա՞ջ է իրենց հարցը լուծվելու, թե՞ հետո, բայց վստահ են, որ Սերժ Սարգսյանի եւ Գագիկ Ծառուկյանի միջեւ կոնկրետ պայմանավորվածություն կա, եւ պատրաստ են հոժարակամ սպասել այդ ժամկետին»:

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян пообещал тем соратникам, кто оказался не включен в списки партии для участия в прошедших парламентских выборах, и в особенности бывшим министрам, что «все будет хорошо». Об этом пишет газета «Грапарак».
«Мы поинтересовались, какие у них ожидания, и о каких сроках идет речь. Один из них сказал, что им было заявлено о 7-8 месяцах, и по их расчетам, эти сроки совпадают с президентскими выборами.
Неизвестно, до или после выборов будет решен их вопрос, однако уверены, что между Сержем Саргсяном и Гагиком Царукяном есть конкретная договоренность, и готовы ждать», - пишет «Грапарак».