«Հրապարակը» գրում է, որ ընտրությունների շրջանում ԲՀԿ ցուցակից դուրս մնացած անձանց եւ մասնավորապես նախկին նախարարներին կուսակցության առաջնորդն ասել էր` սպասեք, ամեն ինչ լավ կլինի:
«Մենք հետաքրքրվեցինք, թե նրանք ինչ սպասելիքներ ունեն, եւ ինչ ժամկետների մասին է խոսքը: Նրանցից մեկն ասաց, որ իրենց մոտ 7-8 ամսվա մասին է ասվել, եւ, իրենց հաշվարկներով, այդ ժամկետը համընկնում է նախագահական ընտրությունների հետ:
Չգիտեն՝ ընտրություններից առա՞ջ է իրենց հարցը լուծվելու, թե՞ հետո, բայց վստահ են, որ Սերժ Սարգսյանի եւ Գագիկ Ծառուկյանի միջեւ կոնկրետ պայմանավորվածություն կա, եւ պատրաստ են հոժարակամ սպասել այդ ժամկետին»:

YEREVAN.- The leader of Prosperous Armenia Party (PAP) Gagik Tsarukyan told the party members who were not included in proportional list for parliamentary elections, and especially former ministers, they should wait a little, Hraparak daily writes.
“We asked about the terms. One of them said they were told to wait for about 7-8 months, that is the time when presidential elections will be held
It is unclear whether the matter would be solved before or after elections but the PAP members are confident that Serzh Sargsyan and Gagik Tsarukyan have come to an agreement and are ready to wait,” the daily writes. -