Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Արարատ լեռ ուխտագնացություն կատարած մի խումբ լեռնագնացների: Վերջիններս տեսանյութի միջոցով վարչապետին են ներկայացրել ուխտագնացությունից ստացած իրենց տպավորությունները:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնեցին, որ հանդիպման նախաձեռնող գրող, հրապարակախոս Զորի Բալայանը ողջունել է լեռնագնացների այդ քայլը՝ նշելով, որ յուրաքանչյուր հայի համար Արարատը ոչ միայն սրբազան լեռ է, այլեւ հայրենիք:
Ազգանվեր գործունեություն ծավալելու համար Տիգրան Սարգսյանը ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով է խրախուսել լեռնագնացներ՝ Արամայիս Սեդրակյանին, Նվեր Ավետիսյանին, Աննա Մարտիկյանին, Կարեն Սահակյանին, Տիգրան Պողոսյանին, Արմեն Չիլինգարյանին, Զավեն Նազարյանին եւ Մարինե Վահրադյանին:

YEREVAN.- Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan hosted a group of mountaineers, who had made pilgrimage to Mount Ararat. The group presented a video about their pilgrimage.
The initiator of the meeting, publicist Zori Balayan welcomed mountaineers’ mission, adding that apart from being a holy mount, Ararat is also a homeland for every Armenian.
For their patriotic move Tigran Sargsyan handed over an honorary certificate to mountaineers Aramayis Sedrakyan, Never Avetisyan, Anna Martikyan, Karen Sahakyan, Tigran Poghosyan, Armen Chilingaryan, Zaven Nazaryah and Marine Vahradyan.