ԱՄՆ-ի ֆինանսների նախարարությունը վաճառել է General Motors ընկերության մնացած բաժնետոմսերը՝ դուրս գալով ավտոմոբիլային կոնցեռնի բաժնետիրական կապիտալից:
ԱՄՆ-ի ֆինանսների նախարար Ջեք Լյուի խոսքով՝ բաժնեմասի վաճառքով ավարտվեց կոնցեռնը սնանկացումից փրկելու բազմամիլիոնանոց  գործընթացը, հայտնում է  Reuters-ը:
«GM-ի (General Motors)  բաժնեմասի վաճառքով մեր ազգի պատմության այս կարեւոր գլուխը փակվում է», - ասել է Լյուն:
Կոնցեռնին մոտ 50 մլրդ դոլարի օգնություն ցուցաբերելու 5 տարի առաջ սկսված ծրագրի իրականացումն ամերիկացի հարկատուների համար արժեցել էր մոտ 10 մլրդ դոլար: Այնուամենայնիվ, նախարարի խոսքով, այդ կորուստներն արդարացված էին, քանի որ ծրագրի շնորհիվ հաջողվել էր «ավտոարդյունաբերությունում միլիոնավոր աշխատատեղեր պահպանել»:

Министерство финансов США продало оставшиеся акции компании General Motors. Тем самым правительство вышло из акционерного капитала автомобильного концерна.
По словам министра финансов США  Джека Лью, с продажей акций завершилась многомиллионной операции по спасению концерна от банкротства, сообщает Reuters. reuters.com
«С продажей последних акций GM (General Motors) эта важная глава в истории нашей нации закрывается», — сказал Лью.
Реализация программы поддержки концерна размером почти 50 миллиардов долларов, начавшаяся пять лет назад, обошлась американским налогоплательщикам примерно в 10 миллиардов долларов. Тем ни менее, по словам министра, эти потери были оправданы, так как благодаря программе удалось сохранить «миллионы рабочих мест в автопромышленности».