«Եռաբլուր-պանթեոնում» հունվարի 22-ին զինվորական կարգով հողին հանձնեցին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում ադրբեջանական զինուժի իրականացրած դիվերսիոն հարձակման հետևանքով զոհված կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանի դին (ֆոտոռեպորտաժ
Եռաբլուրի սրբ. Վարդանանց նահատակաց եկեղեցու դիմաց տեղի ունեցավ հոգեհանգստյան կարգ։
Արմենի հրամանատար Էդվարդ Ասրյանը 19-ամյա սերժանտին հետմահու շնորհված մեդալը հանձնեց Արմենի հորը։
Հուղարկավորությանը ներկա էին Պաշտպանության նախարարը՝ ՊՆ ղեկավար անձնակազմի հետ միասին, բարձրաստիճան սպաներ, ազատամարտիկներ, արվեստագետներ, քաղաքական գործիչներ եւ այլ քաղաքացիներ։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը, ժամը 23:50-ից մինչեւ 00:15-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիսարեւելյան (Ջրաբերդ) եւ հարավարեւելյան (Կորգան) ուղղություններում՝ արձանագրվել են ադրբեջանական կողմի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման միաժամանակյա փորձեր. մարտական դիրքում իր առջեւ դրված մարտական խնդիրը կատարելու ժամանակ զոհվել էր կրտսեր սերժանտ Արմեն Լեւոնի Հովհաննիսյանը:
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել էր հրամանագիր, համաձայն որի՝ ԼՂՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Արիության համար» մեդալով։

В пантеоне «Ераблур» в Ереване 22 января с воинскими почестями предали земле тело младшего сержанта Армена Ованнисяна, геройски погибшего в ходе завязавшейся перестрелки во время азербайджанской диверсионной вылазки. (фоторепортаж)
Командир Армена Ованнисяна Эдвард Асрян вручил посмертную медаль 19-летнего сержанта отцу героя. На похоронах присутствовали сотрудники аппарата Министерства обороны Армении во главе с руководителем ведомства Сейраном Оганяном, высокопоставленные офицеры, участники карабахской войны, деятели искусства, политические деятели, граждане.
Как сообщало ранее Новости Армении – NEWS.am, вооруженные силы Азербайджана в ночь на 20 января предприняли одновременно две попытки диверсии на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой. В ходе завязавшейся перестрелки при выполнении боевой задачи геройски погиб младший сержант Армен Ованнисян.