Ամերիկյան Ford Motor Co ավտոհսկայի նախագահն ու գլխավոր տնօրենը տնօրենների խորհրդից բոնուս է ստացել՝ 13,8 մլն դոլարի չափով՝ նախորդ տարվա ընթացքում ընկերությունը հաջող ղեկավարելու համար:
Հաղորդվում է, որ նման պարգեւատրում նա ստացել է ընկերության եկամուտների ավելացման համար: Նախորդ տարվա արդյունքում Ford-ի եկամուտը կազմել է 7,16 մլրդ դոլար, իսկ նրա բաժնետոմսերն ավելացել են 19 տոկոս: 2014-ի փետրվարի արդյունքներով՝ Ford-ը Չինաստանում իրացրել է 73 հազար մեքենա, հաղորդում է «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ը:
Մալալին «Ֆորդը» ղեկավարել է 2006-ին: Նրա ղեկավարման տարիներին ընկերությունը ոչ միայն հաղթահարել է ֆինանսական դժվարությունները, այլեւ կրկին եկամտաբեր է դարձել:

Генеральный директор и президент американского автогиганта Ford Motor Co получил от совета директоров бонус в виде акций компании на сумму 13,8 млн долларов (15,37 доллара за акцию) за успешное руководство компанией в 2013 году.
Сообщается, что такое вознаграждение Маллали получил за рост доходов компании. По итогам 2013 года чистая прибыль Ford составила 7,16 млрд долларов, а его акции выросли на 19%, а также за прорыв автогиганта на китайском рынке. В частности, по итогам февраля 2014 года Ford реализовал в Китае 73 тыс. машин (рост продаж в сравнении с аналогичным периодом 2013 года составил 67%), сообщает ИТАР-ТАСС
Маллали возглавил Ford в 2006 году во время, когда компания боролась с рецессией, а позже пострадала и от финансового кризиса 2008 года. При его управлении компания не только справилась с финансовыми трудностями, но и вновь стала прибыльной.