ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենն այսօր՝ ապրիլի 21-ին, մեկնում է Կիեւ, որտեղ մտադիր է քննարկել իրադարձություններն Ուկրաինայում, մասնավորապես, երկրի արեւելքում, ինչպես նաեւ նախագահական ընտրությունների նախապատրաստությունը: Բայդենը հանդիպումներ կունենա Ուկրաինայի իշխանությունների ներկայացուցիչների, մասնավորապես նախագահ պաշտոնական Ալեքսանդր Տուրչինովի, վարչապետ Արսենի Յացենյուկի, նաեւ խորհրդարանի առանցքային պատգամավորների հետ, որոնք ներկայացնում են քաղաքական կուսակցություններն ու տարածաշրջանները, հաղորդում է ՈՒՆՆ-ն՝ վկայակոչելով Սպիտակ Տան մամուլի ծառայությունը:
«ԱՄՆ փոխնախագահը նախատեսում է նրանց հետ քննարկել Ուկրաինայի տնտեսության կայունացմանը եւ ամրապնդմանն ուղղված միջազգային հանրության ջանքերը, Կիեւին օգնության տրամադրումը՝ սահմանադրական փոփոխությունների, ապակենտրոնացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, ինչպես նաեւ մայիսի 25-ին ազատ եւ արդար նախագահական ընտրությունների անցկացման հարցերում առաջընթացի համար»,-ասված է Սպիտակ Տան հաղորդագրության մեջ:

События в Украине, в частности на востоке страны, а также подготовку к внеочередным президентским выборам в республике намерен обсудить в Киеве вице-президент США Джозеф Байден. 21 апреля он отправится с визитом в Киев, где проведет встречи с представителями нынешней власти.
Собеседниками Байдена будет и.о. президента Александр Турчинов, премьер-министр Арсений Яценюк, а также ключевые члены парламента, представляющие различные политические партии и регионы, сообщает УНН со ссылкой на Белый дом.
«Вице-президент США планирует обсудить с ними усилия международного сообщества по стабилизации и укреплению экономики, предоставление Украине помощи в продвижении к конституционной реформе, децентрализации, борьбу с коррупцией, а также проведения свободных и честных президентских выборов 25 мая», - говорится в сообщении Белого дома.