Հնդկաստանի հիվանդանոցներից մեկում արտառեց դեպք է գրանցվել: 63-ամյա գործարարի փորի մեջ վիրաբույժները 12 ոսկյա սալիկներ են գտել, որոնցից յուրաքանչյուրը կշռել է 33 գրամ:
Գործարարը հիվանդանոց է եկել վիրահատման՝ հայտարարելով, որ շշի փական է կուլ տվել եւ ուզում է, որ բժիշկները իր մարմինց հանեն այն:
«Մենք ցնցված էինք, երբ հիվանդի փորից 12 ոսկյա սալիկներ հանեցինք: Երբ մենք հարցրինք այդ մասին, գործարարը ոչինչ չպատասխանեց: Վիրահատությունից հետո մենք ոսկյա սալիկները հանձնեցինք հիվանդանոցի տնօրենին»,-ասել է վիրաբույժներից մեկը՝ հավելելով, որ ավելի ուշ հիվանդանոցի վարչակազմը դիմել է ոստիկանություն:
Պարզվել է, որ տղամարդը 10 օր առաջ կուլ է տվել 30 հազար դոլար ընդհանուր արժողությամբ 12 ոսկյա սալիկները: Նա ցանկացել է դրանք դուրս բերել Սինգապուրից:
Գործարարը լուրջ խնդրի առաջ է կանգնել, երբ ոսկյա սալիկները հրաժարվել են դուրս գալ օրգանիզմից, ինչը սուր ցավերի պատճառ է դարձել, հաղորդում է FederalPost-ը՝ վկայակոչելով The Indian Express-ը:

С причудливым случаем пришлось в этом месяце столкнуться врачам одной из городских больниц Индии, обнаруживших внутри брюшной полости 63-летнего бизнесмена 12 золотых слитков, каждый из которых был весом в 33 грамма.
Бизнесмен пришел в больницу на операцию, заявив, что он проглотил крышку от бутылки и хочет, чтобы врачи извлекли ее из его тела.
«Мы были потрясены, когда нашли в животе пациента 12 золотых слитков. Когда мы спросили его об их происхождении, он не стал ничего говорить. После операции мы сразу же запечатали слитки в контейнер и передали их директору больницы», - сказал доктор, добавив, что позже администрация медицинского учреждения обратилась в полицию.
Как выяснилось, мужчина проглотил 12 золотых слитков на общую сумму в $30 тысяч. Сделал он это 10 дней назад для того, чтобы контрабандой ввести золото из Сингапура.
Бизнесмен столкнулся с серьезной проблемой, когда после похода в туалет золотые слитки отказались покидать его организм, что в конечном итоге привело к сильным болям, которые и заставили мужчину обратиться к врачам, сообщает FederalPost со ссылкой на The Indian Express.