Թուրքիան հստակեցրել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ Ցեղասպանության ճանաչման դեմ պայքարի շրջանակներում նկարահանվող ֆիլմի անունն ու գլխավոր հերոսների դերակատարներին:
Թուրքական CNNturk-ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման դեմ պայքարի շրջանակներում նկարահանվող ֆիլմի վերնագիրը որոշվել է դնել «Իմ հոգու դատարկությունը» (Նախկինում որոշել էին ֆիլմը կոչել «Իմ սրտի ճաքը»-խմբ):Ֆիլմում հայուհու դերը ստանձնելու է հայտնի դերասանուհի Քեյթ Ուինսլեթը:
Գլխավոր դերակատարներից  նաեւ Մարկ Ուելբերգը:Ֆիլմի սյուժեն գրեթե կրկնում է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ հայերին ուղղված ուղերձը, որում Էրդողանը ցավակցություն էր հայտնել մահացած հայերի համար, սակայն չէր հեռացել ժխտողական թեզերից՝ պնդելով, թե Առաջին համաշխարհային պատերազմի ժամանակ տուժվել են նաեւ թուրքերը եւ ցավն ընդհանուր է:

Кейт Уинслет, известная по фильму «Титаник», сыграет армянку в фильме, снимающемся в Турции против Геноцида армян.
Как сообщает CNNturk, окончательный заголовок фильма уже выбран - «Пустота моей души» (прежнее - «Трещина в моем сердце» - ред). Еще одна главная роль –у Марка Уолберга. Съемки фильма пройдут в Ване, окрестностях горы Арарат и Эрзруме.
Сюжет фильма почти повторяет послание армянам премьер-министра Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. Тогда Эрдоган выразил соболезнования семьям погибших армян, но не отошел от позиций отрицания, утверждая, что во время Первой мировой войны пострадали и турки, и боль у нардов общая.