Արտասահմանյան մամուլը այս տարվա հունվարին Յուտա նահանգի Սփենիշ-Ֆորք քաղաքում տեղի ունեցած ողբերգության մասին նյութ է հրապարակել, որտեղ Ջոշուա Բորեն անունով 34-ամյա ոստիկանը կրակել է կնոջ՝ 32-ամյա Քելլի Բորենի եւ 5 եւ 7 տարեկան երկու երեխաների վրա, որից հետո ծառայողական զենք ուղղել իր վրա:
Այժմ իրավապահ մարմինները գործի քննություն են վարում, հաղորդում է NEWSru.co.il-ը:
Հոդվածում նշվում է, որ Բորենը վայելում էր կոլեգաների վտահությունն ու հարգանքն, նրան անվանում էին «փափուկ արջ»՝ ընդգծելով բարեսրտություն ու հուսալիությունը:
Սակայն քննության ժամանակ պարզվել է, որ արտաքինը խաբուսիկ է՝ բարի եւ կարեկից մարդու դիմակի տակ թաքնվել է խելագար ու ագրեսոր, ով պարբերաբար բռնության է ենթարկել իր կնոջը եւ դրանք տեսագրել:
Հոգեկան շեղումների պատճառը մանկական տարիքի բացասական փորձն էր. Ջոշուան եղել է մանկապիղծի զոհ եւ թմրամոլ: Հոգեբանները այն եզրահանգմանն են եկել, որ Բորենի էմոցիոնալ զարգացման մակարդակը համապատասխանում էր երեք տարեկան երեխայի մակարդակին:
Ոստիկանի կինը վերոնշյալ տեսագրություններն հայտնաբերելուց հետո, որոշել է ամուսնալուծվել, ինչը կատաղեցրել է Բորենին եւ նման ողբերգության հանգեցրել:

Зарубежная пресса пишет на этой неделе о трагедии, происшедшей в январе этого года городе Спэниш-Форк, штат Юта, где 34-летний полицейский по имени Джошуа Борен застрелил свою жену, 32-летнюю Келли Борен, двух детей 5 и 7 лет, тещу Мэри Кинг, 55 лет, после чего направил табельное оружие на себя.
В настоящее время правоохранительные органы расследуют это дело, сообщает NEWSru.co.il
В статье отмечается, что на службе Борен пользовался доверием и уважением коллег, которые называли его «плюшевым медведем», подчеркивая таким образом доброжелательность и надежность.
Однако в ходе следствия выяснилось, что внешность была обманчивой – под маской доброго и отзывчивого человека скрывался психопат и агрессор, который регулярно насиловал свою жену и записывал сцены насилия на видео.
Причиной этих психических отклонений стал, судя по всему негативный опыт – в детстве сам Джошуа был жертвой педофила и пристрастился к наркотикам. Психологи пришли к выводу, что уровень эмоционального развития Борена соответствовал уровню трехлетнего ребенка.
Жена полицейского после обнаружения указанных видеороликов приняла решение развестись с мужем и начала бракоразводный процесс – что, судя по всему, привело Борена в ярость и послужило триггером в этой трагедии.