Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարար Ֆիլիպ Հեմոնդը նախազգուշացրել է, որ Ռուսաստանը կարող է լիարժեք միջազգային մեկուսացման ենթարկվել: РБК-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին բրիտանացի պաշտոնյան հայտարարել է Sky News հեռուստաալիքի եթերում:
Այս խոսքերը հնչել են Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեւիդ Քեմերոնի եւ նրա հոլանդացի գործընկեր Մարկ Ռյուտտեի հայտարարության ֆոնին, ովքեր նշել էին ինքնաթիռի կործանման գործում ռուսամետ ակտիվիստների մեղքն ապացուցելու լույսի ներքո «Ռուսաստանի հանդեպ մոտեցումը վերանայելու» անհրաժեշտության մասին:
Ռուսաստանը պետք է իմանա, որ «ամբողջ աշխարհն ուշադրությամբ հետեւում են, թե նա ինչպես է կատարելու Ուկրաինայում ավիավթարի զոհերի առջեւ պարտավորությունները»:
Հեմոնդը նաեւ հայտարարել է, որ «ահաբեկիչները Ռուսաստանի օգնությամբ փորձում են ոչնչացնել միջազգային հանցագործության ապացույցները»:

Министр иностранных дел Великобритании Филип Хэммонд выступил с предупреждением, что Россия может подвергнуться полной мировой изоляции. Об этом он заявил в эфире телеканала Sky News, сообщает РБК.
Его слова прозвучали на фоне заявлений премьер-министра Великобритании Дэвида Кэмерона и его голландского коллеги Марка Рютте о необходимости «пересмотреть свой подход к России» в свете доказательств вины пророссийских активистов в крушении самолета.
Россия должна знать, что «глаза всего мира внимательно следят за тем, как она выполнит обязательства перед погибшими в авиакатастрофе в Украине», — подчеркнул Хэммонд.
Он также заявил, что «террористы с помощью России пытаются уничтожить доказательства международного преступления».