Ամերիկյան Նեբրասկա նահանգում զույգը հարսանիքի համար արտառոց վայր է ընտրել՝ Օմահայի ամենամեծ գերեզմանոցը: Այդ մասին հաղորդում է ABC հեռուստաալիքի կայքը՝ վկայակոչելով Omaha World-Herald թերթը:
Ջանիլ Ջումադինովան եւ Օլիվեր Բոնեմ-Քարթերը ամուսնացել են ֆորեսթ-Լոն գերեզմանոցում: Արարողությունը կայացել է շքեղ ձեւավորված 101-ամյա զանգակատանը: Ազգությամբ ղրղըզ հարսնացուն հայտնել է, թե իր հայրենիքում հավատում են ոգիներին: Փեսացուի նախնիներից մի քանիսը թաղված են այդ գերեզմանոցում:
Զույգը տարեսկզբին ամուսնացել էր Փենսիլվանիայում, սակայն եւս մեկ արարողություն էին ուզում կազմակերպել, որին կկարողանային մասնակցել ընկերներն ու բարեկամները:

В американском штате Небраска пара выбрала необычное место для своей свадьбы – самое большое кладбище в Омахе. Об этом сообщает сайт телеканала «ABC» со ссылкой на газету «Omaha World-Herald».
Джаныл Джумадинова и Оливер Бонэм-Картер обменялись клятвами на кладбище Форест-Лон. Церемония состоялась в богато украшенной 101-летней часовне. Невеста, которая родом из Кыргызстана, сказала, что в ее культуре твердо верят в духов. Некоторые из предков жениха похоронены на этом кладбище.
Пара поженилась в начале этого года в ходе небольшой церемонии в Пенсильвании, но хотела провести еще одну свадьбу, на которой могли бы быть свидетелями друзья и члены семьи. Родственники супругов проехали более 9 тысяч километров с трех разных континентов, чтобы принять участие в необычной церемонии.