Հովիկ Աբրահամյանի կառավարությունը անհիմն խոստումներ չի տալիս, խոստանում է միայն այն, ինչ կարողանում է անել։ Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 25-ին, Դիլիջան կատարած այցի ժամանակ լրագրողներին ասաց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը։
«Միգուցե մենք մեր խոստումներից ավելին անենք, դա հնարավոր է, բայց  եթե մեր խոստումները չիրականացնենք, մեզ քննադատելու են, դրա համար էլ մենք շատ հաշվենկատ ենք մեր խոստումների մեջ»,-ասաց վարչապետը՝ նշելով, որ իր կառավարության հաջողության մեջ չի կասկածում, սակայն հանրությունը պիտք է հասկանա, որ իրենց ժամանակ է հարկավոր։
Պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե որն է  իր ղեկավարած կառավարության ամենաթույլ կողմը, եւ որ շատերն առաջին հերթին անլուծելի են համարում հենց ստվերի վերացման խնդիրը, Հովիկ Աբրահամյանը պատասխանեց. «Դրանք այն մարդիկ են, որոնք չեն ուզում, որ ստվերը վերանա, որ մենք ունենանք հաջողություններ, հզոր բանակ, որ միանանք Եվրասիական միությանը, բայց ամեն դեպքում, մենք գնալու ենք առաջ, բոլորը հասկանում են, որ հնարավոր չէ բոլորին միանգամից բերել հարկային դաշտ, բոլոր երկրներում էլ կա ստվեր, ուղղակի մեզ մոտ կա մի քիչ ավելի, եւ պետք է փորձենք այդ ստվերը  հնարավորինս կրճատել, մեզ համար դա առաջնահերթություն է»։
Վարչապետի խոսքով՝ հուլիսի 1-ից այդ ուղղությամբ արդեն քայլեր են ձեռնարկվել, եւ  շուտով Ֆինասնների նախարարությունը հաշվետվություն կներկայացնի կատարված աշխատանքի մասին։

В Армении всех ввести в налоговое поле невозможно. Об этом заявил 25 июля премьер-министр Армении Овик Абрамян в ходе визита в городе Дилижан.
Власть, добавил он, не дает бессмысленных обещаний – обещает только то, что может сделать, добавил он.
«Может, мы делаем больше, чем обещали, но если мы, наоборот, не выполним наших обещаний, нас будут критиковать, поэтому мы очень внимательны в наших обещаниях»,- заявил премьер, отметив, что не сомневается в успехе своего правительства, но общество должно понимать, что ему нужно время.
Отвечая на вопрос, какова самая слабая сторона в его правительстве, Овик Абрамян ответил: это говорят люди, которые не хотят, чтобы «тень» в экономике исчезла. «Не хотят, чтобы у нас была сильная армия, чтобы мы присоединились к Евразийскому союзу, но в любом случае, мы пойдем вперед. Все понимают, что невозможно привести в налоговое поле всех и сразу, «тень» есть во всех станах, просто у нас чуть больше, и мы должны как можно сильнее сократить ее, для нас это приоритет», - заявил он.
По словам премьер-министра, с 1 июля в этом направлении уже предпринимаются шаги, и скоро министерство финансов представить отчет о проделанной работе.