Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 29-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել համապատասխան մարմինների պատասխանատուներին քննարկված հարցերի վերաբերյալ՝ ընդգծելով, որ դրանց իրականացումը լինելու է իր անմիջական վերահսկողության ներքո:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to a range of issues related to domestic and foreign policy.
Bako Sahakyan gave concrete instructions to the responsible representatives of the corresponding structures, underlining that their implementation would be under his immediate control.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martrosyan, National Assembly Speaker Ashot Ghoulyan, Prime Minister Ara Harutyunyan, other officials were present at the consultation.