ԱՄՆ պետքարտուղարության մամուլի քարտուղար Ջեննիֆեր Փսակին լրագրողների համար ճեպազրույցին ներկայացել է մեկ ճտքակոշիկով: Մամուլի ասուլիսի տեսանյութը հրապարակվել է ԱՄՆ պետքարտուղարության կայքում, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ճեպազրույցը, որին Փսակին հայտնվել է մեկ ճտքակոշիկով, տեղի է ունեցել հուլիսի 29-ին: Մամուլի քարտուղարի արտաքին տեսքը լրագրողների մոտ հարց չի առաջացրել եւ նա ինքն էլ այդ առիթով ոչ մի մեկնաբանություն չի տվել:
Ջեննիֆեր Փսակին ԱՄՆ պետքարտուղարության մամուլի քարտուղարի պաշտոնը զբաղեցնունմ է 2013թ. փետրվարից: Ավելի վաղ նա աշխատել է՝ որպես Սպիտակ տան պաշտոնական ներկայացուցիչ: Փսակին Ռուսաստանում հայտնի է դարձել՝ շնորհիվ ուկրաինական իրադարձությունների շուրջ իր վիճելի հայտարարությունների:

Пресс-секретарь Госдепартамента США Дженнифер Псаки появилась на брифинге для журналистов в одном сапоге. Видео с пресс-конференции опубликовано на сайте Госдепа США, сообщает РИА Новости
Брифинг, на котором Псаки появилась в одном сапоге, прошел 29 июля. Внешний вид пресс-секретаря вопросов у собравшихся журналистов не вызвал, и сама она не давала никаких комментариев по этому поводу.
Дженнифер Псаки занимает должность пресс-секретаря Госдепартамента с февраля 2013 года. Ранее она, в частности, работала официальным представителем Белого дома. В России Псаки приобрела известность благодаря своим спорным заявлениям о ситуации в Украине.