Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 1-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Մարտին Սարգսյանին:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է Մարտին Սարգսյանին ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի ղեկավար նշանակվելու կապակցությամբ` մաղթելով նրան արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին ԼՂՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Կառլեն Պետրոսյանը եւ պաշտոնատար այլ անձինք, քննարկվել են երկու հայկական պետությունների քույր կառույցների փոխգործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր: Երկուստեք նշվել է համագործակցության խորացման համար բոլոր պայմանների առկայությունը եւ այս ուղղությամբ ակտիվ աշխատելու պատրաստակամությունը:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял председателя Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве Республики Армения Мартина Саркисяна.
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, президент Саакян поздравил Мартина Саркисяна с назначением на должность главы Государственного комитета кадастра недвижимости при правительстве РА, пожелав ему плодотворной работы.
В ходе встречи, в которой приняли участие председатель Государственного комитета кадастра недвижимости при правительстве НКР Карлен Петросян и другие должностные лица, были обсуждены вопросы, касающиеся расширения взаимодействия аналогичных структур двух армянских государств. Обе стороны отметили наличие всех условий для углубления сотрудничества и выразили готовность к активной работе в этом направлении.