Մումբայից Դելի թռիչքն իրականացնող IndiGo ավիաընկերության ուղեւորատար ինքնաթիռը՝ 147 ուղեւորներով եւ անձնակազմի 6 անդամներով, հրդեհվել է Դելիի օդանավակայանում վայրէջքի ժամանակ:
Հրդեհի մասին տեղեկություններ ստացած ինքնաթիռի կապիտանը հանձնարարել է բոլոր ուղեւորներին անհապաղ տարհանում իրականացրել:
Ավիաընկերությունում ասվում է, որ որոշ ուղեւորներ տարբեր աստիճանի ծանրության տարբեր վնասվածքներ են ստացել: Օդանավակայանի աշխատակիցները տուժածներին օգնություն են ցուցաբերել հենց օդանավակայանի շենքում:
Հրդեհի պատճառները պարզաբանվում են:
Աբովյան-Նոր Հաճն ճանապարհին. «Nissan»-ը բախվել է արգելապատնեշին, կոտրել այն և կողաշրջված հայտնվել ձորում. կա վիրավոր
Ապրիլի 23-ին, ժամը 21:59-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության...

Пассажирский самолет авиакомпании IndiGo с 147 пассажирами и 6 членами экипажа на борту, следовавший рейсом «Мумбаи — Дели», загорелся во время посадки в аэропорту Дели.
Капитан самолета, получивший информацию о возгорании от диспетчера, отдал распоряжение о незамедлительной эвакуации всех пассажиров при помощи аварийных трапов сразу после посадки воздушного судна.
Эвакуация проводилась на рулежной дорожке, на нее ушло 75 секунд, однако несколько человек получили травмы различной степени тяжести, сообщает NDTV.
В заявлении авиакомпании говорится о том, что несколько пассажиров получили травмы различной степени тяжести. Сотрудники аэропорта оказали помощь пострадавшим прямо в здании аэропорта.