Խնջույքից վաղ չհեռանալու համար Բրիտանիայի Մեծ Մանչեսթր կոմսության բնակիչը որոշել է բեմադրել իր սեփական առեւանգումը: 32-ամյա տղամարդը զանգահարել է ընկերուհուն եւ հայտնել, որ առեւանգողներն իրեն բաց կթողնեն միայն եթե վերադարձնի ունեցած 50 ֆունտ պարտքը:
Ավելի ուշ փրկագնի պահանջով աղջկա հետ կապվել է «առեւանգողը»՝ զվարճասերի ընկերներից մեկը: Իրավապահները իբրեւ թե առեւանգված տղամարդուն որոնելու համար ոստիկանական ջոկատ են ուղարկել: Նրանք դիտել են հսկող տեսախցիկների ձայնագրությունները ու վերլուծել բրիտանացու հեռախոսից ստացված զանգերը: Շուտով առեւանգման մեղադրանքով ձերբակալել են զանգահարած տղամարդուն: Վերջինս պատմել է, որ պատմությունը հորինված էր, փոխանցում է lenta.ru-ն:
Որոշ ժամանակ անց իրավապահները գտել են նաեւ «առեւանգվածին», որը շարունակում էր զվարճանքը կոմսության մասնավոր տներից մեկում: Ոստիկանությունը որոշել է մեղադրանք չներկայացնել, սակայն բրիտանացուն տուգանել է ոստիկանների ժամանակը իզուր վատնելու համար:

Чтобы не уходить с вечеринки, житель графства Большой Манчестер в Британии решил инсценировать собственное похищение.
32-летний мужчина позвонил своей подруге и заявил, что похитители отпустят его, только если он вернет долг в 50 фунтов. Позже с требованиями выкупа с девушкой связался и сам «киднеппер» — один из друзей любителя веселья. Правоохранители отправили на поиски якобы похищенного мужчины отряд полиции.
Оповещенные подругой любителя вечеринок правоохранители проверили записи с камер видеонаблюдения и проанализировали звонки с мобильного телефона пропавшего британца. Вскоре по подозрению в похищении полиции удалось задержать звонившего мужчину. Тот рассказал, что вся история с похищением была подстроена, сообщает Лента.Ру
Спустя некоторое время сотрудники правопорядка нашли и самого «похищенного», который продолжал веселье в одном из частных домов графства.
Полиция решила не предъявлять мужчине обвинений. Вместо этого правоохранители оштрафовали британца за «трату времени полицейских».