27-ամյա ֆրանսիացին պնդում է, որ ուղեկցորդներն իրեն դուրս են հրավիրել ամերիկյան «American Airlines» ավիաընկերության ինքնաթիռից, քանի որ, իբր, վատ է բուրել:
Ալժիրյան ծագմամբ ուղեւոր Մեհդիին, ով Ֆրանսիայի բնակիչ է, ինքնաթիռի սրահում ուղեկցորդը մոտեցել ու հայտնել է, որ նրա հասցեին բողոքներ են ստացել:
«Անձնակազմը եւ ուղեւորները բողոքում են ձեր բույրից»,- հայտարարել է ուղեկցորդը, հետո Մեհդիին խնդրել է լքել ինքնաթիռը:
«Դուք ամերիկյան ինքնաթիռում եք, սա ամերիկյան տարածք է եւ հրամանատարն իրավունք ունի մերժել ձեզ: Դուք այս չվերթով չեք թռչի»,- հավելել է նա: Բացի այդ, անձնակազմի անդամները խորհուրդ են տվել 27-ամյա ուղեւորին լոգանք ընդունել:
Երբ ֆրանսիացին հրաժարվել է լքել ինքնաթիռը, ուղեկցորդները ոստիկանություն են կանչել, որպեսզի դուրս հրավիրեն նրան: Ըստ «The Local»-ի, իրավապահները հրաժարվել են կատարել այդ՝ պարզաբանելով, որ տղամարդը շրջապատի համար վտանգ չի ներկայացնում: Ի վերջո, Մեհդին համաձայնել է կամավոր լքել ինքնաթիռը, որպեսզի բողոք ներկայացնի:
Ամերիկացի ուղեկցորդների պահվածքից զայրացած ուղեւորը կարծում է, որ վատ բուրելու մեղադրանքը պարզապես պատրվակ էր, որը կարող էր օգնել անձնակազմին ազատվել իրենից: Նրա խոսքով՝ ինքն ուղղակի հիանալի էր բուրում:
«Ես «Dior» օծանելիք էի օգտագործել»,- հաղորդել է նա: Հատկանշական է, որ ամերիկացի ուղեկցորդներն իրավունք ունեն ուղեւորին դուրս հրավիրել վատ հոտի պատճառով: Այսպես, «American Airlines»-ի կանոններում նշված է, որ ուղեւորին կարող են չփոխադել, եթե նա անձնակազմի հետ կոնֆլիկտ է ունենում, օդանավում առանց կոշիկի է կամ վատ է բուրում, ինչը հիվանդության կամ հաշմանդամության հետեւանք չէ:

27-летний француз утверждает, что бортпроводники выгнали его из самолета американской авиакомпании American Airlines по причине якобы исходившего от него плохого запаха.
Пассажир алжирского происхождения по имени Мехди, являющийся жителем Франции, находился в салоне самолета, когда к нему подошел бортпроводник и сообщил, что на него поступили жалобы.
«Экипаж и пассажиры пожаловались на ваш запах», - заявил стюард.  Затем бортпроводник попросил Мехди покинуть самолет.
«Вы находитесь на борту американского самолета, это американская территория и капитан имеет право отказать вам. Вы не полетите этим рейсом сегодня», - добавил он.  Кроме того, члены экипажа убедительно посоветовали 27-летнему пассажиру принять душ.
После того, как француз, не ощущающий якобы исходящего от него зловония, отказался покидать борт самолета, стюарды вызвали полицию, чтобы принудительно вывести его, сообщает The Local. Но прибывшие стражи порядка отказались делать это, пояснив, что мужчина не представляет опасности для окружающих. В конце концов, Мехди согласился покинуть самолет добровольно, чтобы написать жалобу.
Возмущенный действиями американских бортпроводников пассажир считает, что обвинения в зловонии были просто предлогом, который помог экипажу избавиться от него. По словам француза алжирского происхождения, на самом деле он благоухал.
«Я опрыскал себя любимыми духами Dior в магазине беспошлинной торговли», - сообщил он, передает FedPost.ru
Примечательно, что американские стюарды действительно имеют право выдворить пассажира из самолета по причине плохого запаха. Так, в правилах American Airlines указано, что пассажиру может быть отказано в перевозке, если он вступает в конфликт с экипажем, находится на борту без обуви или от него исходит неприятный запах, не вызванный инвалидностью или болезнью.