Պանամայի ամենափոքր՝ Հերերա (Herrera) նահանգում սեպտեմբերի 4-7-ը կանցկացվի գեղեցիկ ու անսովոր միջոցառում՝ Սուրբ հոգում ծաղիկների տոնավաճառ (Feria de la Flor del Espíritu Santo): Այստեղ այդպես կոչվում են խոլորձները:
Միջոցառումը կանցկացվի Լաս Մինաս շրջանում, որը գտնվում է նահանգի հարավ-արեւելքում: Ըստ «Travel.ru»-ի, այս շրջանը հայտնի է իր խոլորձներով: Տոնավաճառում այս ծաղկի սիրահարները կարող են հիանալ տեղական հազվագյուտ տեսակներով, ծանոթանալ ծաղիկների մշակման գաղտնիքներին: Ծրագրում ընդգրկված են նաեւ ժամանցային միջոցառումներ, բանահյուսական համերգներ, էքսկուրսիաներ եւ ցուցահանդեսներ:
Վերջին շրջանում Պանամայում զբոսաշրջությունը զարգացում է ապրում. հարմարավետ տրանսպորտ, բազմազան ֆլորա եւ ֆաունա, անվճար ապահովագրություն եւ զանազան հետաքրքիր առաջարկություններ, որոնք զբոսաշրջիկների է գրավում ամբողջ աշխարհից: «Feria de la Flor del Espíritu Santo»-ն Լաս Մինասում անցկացվում է արդեն 14-րդ անգամ: Այն արդեն հայտնի է ինչպես օտարերկրացի զբոսաշրջիկների, այնպես էլ երկրի բնակիչների շրջանում:

В самой маленькой панамской провинции Эррера (Herrera) с 4 по 7 сентября пройдет красивое и необычное мероприятие: Ярмарка цветов Святого Духа- Feria de la Flor del Espíritu Santo. Так романтично здесь называют орхидеи.
Местом проведения является регион Лас-Минас, расположенный на юго-востоке провинции, сообщает Travel.ru. Эта область славится своими орхидеями. На ярмарке любители цветов смогут полюбоваться редкими местными сортами и познакомиться с секретами панамского цветоводства. Также в программе - развлекательные мероприятия, фольклорные концерты, экскурсии и выставки.
В последнее время туризм в Панаме переживает большой подъем: удобный транспорт, многообразие флоры и фауны, бесплатная страховка и множество интересных предложений привлекают сюда путешественников из многих стран мира. Feria de la Flor del Espíritu Santo проходит в Лас-Минасе уже 14-й раз, пользуясь заслуженной популярностью как у иностранных туристов, так и у самих жителей страны.