Շիրակի մարզպետ Ֆելիքս Ցոլակյանը չէր էլ կասկածում, որ գյումրեցի ըմբիշներ Արթուր Ալեքսանյանը եւ Արսեն Ջուլֆալակյանը կդառնան աշխարհի չեմպիոններ: NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում մարզպետը կատակով նշեց, որ կզարմանար, եթե այլ մարզից չեմպիոն ունենայինք:
«Երկուսի գոտեմարտերին էլ հետեւել եմ համակ ուշադրությամբ, անկեղծ ասած՝ հաղթանակի սպասում էինք: Գյումրիում առհասարակ սպորտը բարձր մակարդակի վրա է, սա նորություն չէ: Եթե Արսենը Երեւանում է մարզվում, ապա Արթուրը շարունակում է ապրել եւ մարզվել Գյումրիում, ընտանիքն էլ է այստեղ: Երեւի մեր հողից, ջրից է, որ այսքան շատ չեմպիոններ ենք տալիս»,- ասաց նա:
Շիրակի մարզպետն առաջիկա օրերին կհյուրընկալի մեր նորընծա չեմպիոններին՝ նրանց շնորհավորելու եւ պարգեւատրելու համար:
Հիշեցնենք, որ Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում կայացած աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը նվաճեց 2 ոսկե մեդալ: Առաջին անգամ աշխարհի չեմպիոն դարձան 75 կգ քաշային Արսեն Ջուլֆալակյանը եւ 98 կգ քաշային Արթուր Ալեքսանյանը:

Губернатор Ширакской области Армении Феликс Цолакян не сомневался, что гюмрийские борцы Артур Алексанян и Арсен Джулфалакян станут чемпионами мира. В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am он в шутку отметил, что удивился бы, если бы чемпионами стали спортсмены из другой области. «Я внимательно следил за соревнованиями, честно говоря, мы ждали этой победы», - подчеркнул он. По словам чиновника, Арсен тренируется в Ереване, а Артур живет и тренируется в Гюмри. «Наверное, все дело в нашей земле и воде. Отсюда  вышло много чемпионов», - заметил он. Губернатор сообщил о том, что на днях встретится с Алексаняном и Джулфалакяном и поздравит их с победой.
Напомним, что на прошедшем в Ташкенте чемпионате мира по греко-римской борьбе сборная Армении завоевала 2 золотые медали. Впервые Арсен Джулфалакян стал чемпионом мира в весовой категории до 75 кг, а Артур Алексанян в весовой категории до 98 кг.