Թուրքիայում ռուս զբոսաշրջիկներ տեղափոխող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել, երկու տուժածներ հոսպիտալացվել են, հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»՝ վկայակոչելով Սվերդլովսկի շրջանի տեղեկատվական-տուրիստական կենտրոնի ղեկավար Վադիմ Վիներին:
«Երկու զբոսաշրջիներ լուրջ վնասվածքներ են ստացել եւ այժմ գտնվում են հիվանդանոցում: Պատահարի մանրամասները հստակեցվում են», - հաղորդել է աղբյուրը:
Եկատերինբուրգի զբոսաշրջիկներին տեղափոխող ավտոբուսը սեպտեմբերի 15-ի առավոտյան շրջվել է առողջարանային գոտուց Անթալիայի օդանավակայան տանող ճանապարհին: Ավտոբուսում 11 մարդ է գտնվել:
Տուժածները տատ եւ թոռնուհի են: Առաջինի մոտ անրակի կոտրվածք է հայտնաբերվել, մյուսի մոտ՝ գանգուղեղային վնասվածք: Եկատերինբուրգ վերադառնալուց հետո եւս երկու զբոսաշրջիկներ դիմել են բժշկական օգնության:

В Турции попал в аварию автобус с российскими туристами, двое пострадавших госпитализированы, сообщает Интерфакс  со ссылкой на президента информационно-туристского центра Свердловской области Вадима Винера.
«Два человека получили серьезные травмы и сейчас находятся в больнице. Детали произошедшего уточняются», - сообщил источник.
Автобус с туристами из Екатеринбурга перевернулся утром 15 сентября по дороге из курортной зоны в аэропорт Анталии. В автобусе находились 11 человек.
Пострадавшими оказались бабушка с внучкой, у одной из них — перелом ключицы, у другой — черепно-мозговая травма. По возвращении в Екатеринбург за медицинской помощью обратились еще два человека. У мужчины диагностировали перелом тазобедренного сустава, у его супруги — многочисленные ушибы и травмы лица.
По сообщению местных СМИ, туроператор «Анекс Тур», по линии которого в Анталии отдыхали уральские туристы, потребовал от них расписку об отказе от претензий.