Հայկական գորգերը ցուցադրվելու են Արեւելյան գորգերի միջազգային համաժողովի ընթացքում, որն անցկացվելու է Վիեննայում եւ Բուդապեշտում, սեպտեմբերի 15-21-ը:
Հայկական գորգերը գնահատողների հանրությունը (The Armenian Rugs Society) «Հայկական գորգերն ու տեքստիլը» խորագրով ցուցահանդես է կազմակերպել: Ցուցադրությունը, ինչպես նաեւ հայկական գորգերի եւ տեքստիլի թեմայով դասախոսությունը կայանալու են սեպտեմբերի 15-ին, Վիեննայում: Այս մասին գրում է «Jozan Magazine»-ը:
Ելույթ են ունենալու, մասնավորապես, Լորեն Առնոլդը, Արթուր Թելֆեյանը եւ Պերճ Աչդյանը: Վերջինը «Հայկական ձեռագործությունը» թեմայով փոքրիկ զեկույց է ներկայացնելու:
«Ես իմ հավաքածուից 20 ցուցանմուշ եմ ներկայացնելու: Այդ տեքստիլը շատ հազվագյուտ է, եւ քչերն են այն որեւէ տեղ տեսել»,- հայտարարել է Աչդյանը:

Armenian rugs will be presented at the International Conference on Oriental Carpets (ICOC) held Vienna and Budapest from September 15-21, 2014.
The Armenian Rugs Society has organized an exhibition ‘Armenian Rugs and Textiles’ on September 15 in Vienna, Jozan Magazine reported.
The same lectures include ‘The Oriental Carpet in Early Renaissance Paintings’ by Lauren Arnold, ‘A New Classification on West-Caucasian Rugs’ by Artur Telfeyan and ‘Armenian Embroideries’ by Berdj Achdjian.
“I shall exhibit 20 pieces of my collection and these textiles are highly rare and therefore rarely seen,”  Berdj Achdjian told Jozan Magazine.