ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչներն այցելել են ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող Սարգիս Անանյանին:
Ադրբեջանի ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցչության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Իլլահ Հուսեյնովը ԱՊԱ-ին հայտնել է, որ հանդիպումը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 16-ին: Տվյալ անձին տրամադրվել է  ընտանիքի հետ տեղեկություններ փոխանակելու հնարավորություն:
Հիշեցնենք, խոսքը Նոյեմբերյանի բնակիչ, 1961թ. ծնված Սարգիս Անանյանի մասին է: Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ տղամարդը ձերբակալվել էր օգոստոսի 26-ին:  Ադրբեջանի ՊՆ-ի պաշտոնական հաստատումը միայն մեկ շաբաթ անց էր հրապարակվել:  Եվ միայն սեպտեմբերի 8-ին էին ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչները կարողացել այցելել գերուն:

The ICRC delegates on Tuesday visited an Armenian citizen who crossed the frontline in Gazakh district of Azerbaijan.
During the visit, the family news was transmitted, representative of ICRC Baku office Ilaha Guseynova told APA agency.
Azerbaijani media said Armenian citizen Sargis Ananyan was detained on August 26 nearby Kemerli village. Official confirmation of the Azerbaijani Defense Ministry came a week later. And only on September 8, two weeks later, ICRC representatives were for the first time permitted to visit the captive.