ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչներն այցելել են ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող Սարգիս Անանյանին:
Ադրբեջանի ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցչության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Իլլահ Հուսեյնովը ԱՊԱ-ին հայտնել է, որ հանդիպումը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 16-ին: Տվյալ անձին տրամադրվել է  ընտանիքի հետ տեղեկություններ փոխանակելու հնարավորություն:
Հիշեցնենք, խոսքը Նոյեմբերյանի բնակիչ, 1961թ. ծնված Սարգիս Անանյանի մասին է: Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ տղամարդը ձերբակալվել էր օգոստոսի 26-ին:  Ադրբեջանի ՊՆ-ի պաշտոնական հաստատումը միայն մեկ շաբաթ անց էր հրապարակվել:  Եվ միայն սեպտեմբերի 8-ին էին ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչները կարողացել այցելել գերուն:

Как сообщила АПА руководитель отдела по связям с общественностью азербайджанского представительства МККК Илаха Гусейнова, встреча состоялась 16 сентября. Содержащемуся лицу была предоставлена возможность обменяться информацией со своей семьей.
Напомним, что речь идет о жителе города Ноемберян Саркисе Ананяне, 1961 г.р. Азербайджанские СМИ сообщают, что мужчина был задержан 26 августа. Официальное подтверждение от Министерства обороны АР было опубликовано лишь неделю спустя. И только 8 сентября, по прошествии двух недель, представители МККК были допущены к задержанному.