Ներկայումս Մայամիում բնակվող ԱՄՆ-ի քաղաքացու 46 տարի առաջ գողացված Jaguar-ը կվերադարձնեն, հայտնում է BBC-ն:
1968թ. Այվան Շնայդերը, որն այժմ 82 տարեկան է, իր սպորտային  Jaguar E-type մակնիշի կաբրիոլետը վերջին անգամ տեսել էր Նյու Յորքի իր տան դիմաց, որտեղից այն առեւանգել էին հանցագործները:
Ավտոմեքենայի հետագա ճակատագիրն անհայտ էր մնացել, սակայն այս տարվա հունիսին հին Jaguar-ը պատահաբար ճանաչվել էր վինտաժային ավտոմեքենաների  խմբաքանակի ստուգման ժամանակ, որոնք տարվել էին Հոլանդիա, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:

Гражданину США, в настоящий момент проживающему в Майами, вернут автомобиль Jaguar, угнанный у него 46 лет назад, сообщает BBC.
В 1968 году Айван Шнайдер, которому сейчас 82 года, последний раз видел свой спортивный кабриолет марки Jaguar E-type около своего дома в Нью-Йорке, где он был угнан злоумышленниками.
Дальнейшая судьба спортивной машины неизвестна, однако в июне текущего года старый Jaguar был внезапно опознан во время проверки партии винтажных машин, которые были привезены в Голландию, передает Gazeta.ru