Malaysia Airlines-ի մարտին անհետացած Boeing 777-ի որոնումները, որը ենթադրաբար ընկել էր Հնդկական օվկիանոսի հարավային մասում,  կվերսկսվեն սեպտեմբերի վերջին, հայտնում է AP-ը։
Ավստրալիայի տրանսպորտային անվտանգության բյուրոյի ղեկավար Մարտին Դոլանը, որին վկայակոչում է գործակալությունը,  հայտարարել է, որ առաջին երեք նավերը օդանավի խորտակման ենթադրյալ վայր կուղարկվեն արդեն սեպտեմբերի 30-ին:  Դրանից բացի, հայտնի է դարձել, որ նախատեսվում է  որոնումների գոտին տեղափոխել Հնդկական օվկիանոսի նախկին  գոտուց հարավ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Malaysia Airlines-ի Boeing 777-200-ը, որն իրականացնում էր Կուալա-Լումպուր-Պեկին չվերթը, ռադարներից անհետացել էր մարտի 8-ի գիշերը: Օդանավում գտնվել էր  227 ուղեւոր եւ անձնակազմի 12 անդամ:
Մարտի 24-ին Մալայզիայի վարչապետը հայտնել էր, որ օդանավն ընկել է Հնդկական օվկիանոսի հարավային հատվածում. այդ մասին են վկայում արբանյակային տվյալների վերլուծությունները:  Ենթադրաբար՝ ոչ ոք չի փրկվել։

Работы по поиску пропавшего в марте Boeing 777 Malaysia Airlines, предположительно, упавшего в южной части Индийского океана, будут возобновлены в конце сентября, передает агентство Ассошиэйтед Пресс.
Как заявил глава Австралийского бюро транспортной безопасности Мартин Долан, на которого ссылается агентство, первые три корабля будут направлены к месту предполагаемого крушения воздушного судна уже 30 сентября. Помимо этого, как стало известно, планируется сместить зону поисков на юг от предыдущего района в Индийском океане, передает РИА Новости
Авиалайнер Boeing 777-200 авиакомпании Malaysia Airlines, совершавший рейс MH370 из Куала-Лумпура в Пекин с 227 пассажирами и 12 членами экипажа на борту, пропал с экранов радаров в ночь на 8 марта. Премьер Малайзии 24 марта сообщил, что воздушное судно упало в южной части Индийского океана: об этом свидетельствовал анализ спутниковых данных. Предположительно, никто не выжил.