ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական հեռագիր է հղել Անկախության օրվա առթիվ, հաղորդումէ  Կրեմլի պաշտոնական կայքը:
Ռուսական պետության ղեկավարը նշել է, որ հայ-ռուսական հարաբերությունները, որոնք հենվում են դարավոր ավանդական բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի եւ մշակութային մերձության վրա, հաջողությամբ զարգանում են դաշնակցային գործընկերության ոգով: Վլադիմիր Պուտինը նաեւ ընդգծել է, որ Հայաստանի անդամակցությունը եվրասիական ինտեգրացիոն նախագծին թույլ կտա որակական նոր մակարդակի բարձրացնել փոխշահավետ գործընկերությունը քաղաքական, առեւտրա-տնտեսական, գիտատեխնիկական եւ հումանիտար բնագավառներում:
Ռուսաստանի նախագահը վստահություն է հայտնել երկկողմանի կապերի ողջ համալիրիր հետագա աճի եւ տարածաշրջանային ու միջազգային օրակարգի արդիական հարցերի լուծմանն ուղղված ջանքերի արդյունավետության վերաբերյալ՝ հայ եւ ռուս ժողովուրդների շահերի շրջանակներում:

MOSCOW - Russian President Vladimir Putin sent a congratulatory message to the President of Armenia Serzh Sargsyan on the national holiday - Armenia's Independence Day, the official Kremlin website reports.
President Putin stressed in his message that the relations between Russia and Armenia, which are based on the old traditions of friendship, mutual respect and cultural proximity, successfully developed in a spirit of partnership alliance. Vladimir Putin also added that Armenia's integration in the Eurasian project will further upgrade the mutually beneficial cooperation in the political, trade, economic, scientific, technical and humanitarian fields.
Russian President expressed confidence in further development of the whole range of bilateral relations and effective coordination of efforts in addressing the pressing issues of regional and international agenda in the interests of the peoples of Russia and Armenia.