Բրազիլիայի հյուրանոցներից մեկում սեպտեմբերի 29-ին աշխատակցին պատանդ վերցրած տղամարդը հանձնվել է ոստիկանությանը եւ ազատել ապտանդին, փոխանցում է Associated Press-ը՝ վկայակոչելով տեղի մամուլը։
Ըստ աղբյուրի` չարագործը ոմն Ժակ Սոուզա դը Սանտոսն է, որը հյուրանոցում էր սեպտեմբերի 27-ից: Ոստիկանության ներկայացուցիչը պատմել է, որ տղամարդը հանցագործությունը ծրագրել է վերջին մի քանի օրը, սակայն նրա նպատակը պարզ չէ: Պարզվել է, որ ատրճանակը, որով տղամարդն սպառնացել էր հյուրանոցի աշխատակցին, խաղալիք է եղել: Միջադեպի հետեւանքով ոչ ոք չի տուժել:
Հիշեցնենք, անհայտ անձը Բրազիլիայի մայրաքաղաքում գրավել էր Սուրբ Պետրոսի հյուրանոցի շենքը եւ պատանդ վերցրել աշխատակիցներից մեկին։

Мужчина, взявший 29 сентября в заложники одного из сотрудников отеля в Бразилии, сдался полиции и освободил заложника, передает агентство Associated Press, со ссылкой на местные СМИ.
Злоумышленником, согласно источнику, оказался некий Жак Соуза де Сантос, проживавший в отеле с 27 сентября.  Представитель полиции рассказал, что мужчина планировал преступление последние несколько дней, однако его цель  не ясна. Выяснилось, что пистолет, которым мужчина угрожал служащему отеля, оказался игрушечным. В результате инцидента никто не пострадал.
Напомним, что неизвестный захватил здание отеля Святого Петра в столице Бразилии и взял в заложники одного из сотрудников отеля.