Հայաստանը կարող է կամուրջ դառնալ Եվրասիական միությունում՝ Եվրամիությունից կատարվող առեւտրի համար, սեպտեմբերի 30-ին հայ-հունական գործարար համաժողովի բացմանն ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ըստ նրա՝ հունական ընկերությունները կարող են շահագրգռված լինել իրենց համար Եվրասիական տնտեսական միության շուկան բացելու հարցում, ուր Հայաստանը մտադիր է մտնել ոչ հեռու ապագայում:
Հայաստանն իր հերթին հետաքրքրված է հույն գործընկերների հետ համատեղ զբոսաշրջային ծրագրերի հարցում, որոնք ավանդաբար փորձառու եւ հաջողակ են այդ ոլորտում:
«Եթե մենք կարողանանք համագործակցել հունական ընկերությունների հետ, Հայաստանը մեծ օգուտներ կստանա, իսկ երկու կողմերի գործարարները՝ շահավետ բիզնես: Հայաստանում մենք տուրիզմի նկատելի աճ ենք արձանագրում, ուստի համագործակցությունը կարող է շատ կարեւոր արդյունքներ տալ», - հավելել է ՀՀ նախագահը:

YEREVAN. – Armenia can become a bridge to the Eurasian Economic Union for EU business, President Serzh Sargsyan said during the opening of Armenian-Greek business forum in Yerevan.
The Greek companies can be interested in the market of the Eurasian Economic Union that Armenia is going to join in the near future, he explained.
Meanwhile, Armenia is interested in joint tourism programs with the Greek partners, that traditionally have experience in this field.
“If we can work with Greek companies, Armenia will receive great benefits, and entrepreneurs from both sides will have profitable business. In Armenia, we register a significant growth in tourism, therefore cooperation can yield serious results,” President added.