Beeline-ի եւ Դինամիկա թեսթինգ սենթր–ի աջակցությամբ Հայաստանում գործարկվել է www.cult.am մշակութային միասնական պորտալը։ Համակարգը ներառում է տեղեկություններ մայրաքաղաքում տեղի ունեցող մշակութային միջոցառումների վերաբերյալ եւ տարբերվում է առցանց լիարժեք էլեկտրոնային տոմսերի ձեռք բերման հնարավորությամբ։
Beeline-ի կողմից տրամադրված համակարգիչների եւ սմարթֆոների շնորհիվ համակարգին են միացել եւ իրենց միջոցառումների էլեկտրոնային տոմսերը հայ մշակութասեր հասարակությանն են առաջարկում թվով տաս Երեւանյան թատրոններ: Համակարգի կատալոգային վեբ-աֆիշայում զետեղվում եւ պարբերաբար թարմացվում են տեղեկություններ Երեւանում տեղի ունեցող մշակութային գրեթե բոլոր տեսակի միջոցառումների (համերգ, թատրոն, կինո, սպորտային միջոցառումներ եւ այլն) վերաբերյալ։ էլեկտրոնային տոմսերի վաճառքի համակարգը թույլ է տալիս ձեռք բերել նախընտրելի տեղերի ընտրությամբ կոնկրետ միջոցառման տոմսեր եւ  վճարել դրանց համար առցանց` ArCa, iDram վճարային համակարգերով կամ VISA, MasterCard պլաստիկ քարտերով։ Վճարումն իրականացնելուց հետո պատվիրատուն ստանում է էլեկտրոնային նամակ եւ գաղտնաբառ։ Պատվիրատուն կարող է տպել էլեկտրոնային տոմսը կամ ներկայացնել գաղտնաբառը բջջային հեռախոսով։
«Beeline-ի աջակցության շնորհիվ իրականություն դարձած այս նախագիծն այսօրվանից հայ սպառողին առաջարկում է որակապես նոր, ավելի հարմարավետ տեխնոլոգիաներ՝ նպաստելով մշակութային առօրիայի կազմակերպմանը։ Beeline-ը, առաջին հերթին տեխնոլոգիական ընկերություն է, եւ մենք ուրախ ենք, որ կարողացել ենք համատեղել տեխնոլոգիաները եւ մեր սոցիալական ծրագրերը։ Ընկերությունն այս նախագծին մասնակցությունը կարեւորում է ոչ միայն նրանով, որ օգնում է մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավն, այլ նաեւ այն, որ այս ծրագիրը պարունակում է  շրջակա միջավայրի պահպանման ուղղված բաղադրիչ՝ օգնելով հրաժարվել թղթային տոմսերից»,- նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Beeline-ի եւ CULT.am-ի այս համագործակցությունը Հայաստանյան բիզնեսի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության եւ հայ սպառողի կենսակերպն ամեն կերպ բարելավելու ձգտման փայլուն օրինակ է: Այս նախագիծը պարզապես հերթական նորույթը չէ Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում, այն նաեւ ենթադրում է թատրոն ու կինո հաճախելու նոր մշակույթ, իսկ թատրոնների ու կինոթատրոնների համար՝ սեփական աշխատանքը կազմակերպելու ու տոմսային տնտեսությունը վարելու նոր, լիարժեք էլեկտրոնայնացված գործիքակազմ»,- ասաց «Դինամիկա թեսթինգ սենթր» ՍՊԸ–ի տնօրեն Վլադիմիր Խոեցյանը:
Նշենք, որ CULT.am–ը 2013 թվականին հաղթող է ճանաչվել հայկական վեբ-նախագծերի ArmNet Awards ամենամյա հեղինակավոր մրցույթում՝ արժանանալով «Տարվա առաջընթաց» անվանակարգին:

При поддержке Beeline и «Динамика Тестинг Центр» в Армении запущен единый культурный портал www.cult.am. Ресурс содержит информацию о культурных мероприятиях, проходящих в столице, и отличается уникальной возможностью приобретения полноценных электронных билетов с помощью он-лайн платежа.
Как сообщает пресс-служба компании, благодаря Beeline, проект был оснащен смартфонами и компьютерами, благодаря чему к системе подключились и уже предлагают свои электронные билеты десять театров Еревана. В каталоге системы веб-афиша размещается и периодически обновляется информация практически обо всех культурных мероприятиях столицы (концерт, театр, кино, спортивные мероприятия у т.п.). Система электронной продажи билетов, на основе схематического изображения концертного зала или кинотеатра, дает возможность выбрать наиболее удобные места из числа свободных. Оплата билетов осуществляется в он-лайн режиме с помощью платежных систем ArCa и iDram, или же при помощи пластиковых карт VISA и MasterCard. После этого заказчик получает электронное письмо, содержащее электронный билет, который можно распечатать или предъявить сотовый телефон с соответствующим кодом.
«Проект, ставший реальностью благодаря Beeline, с сегодняшнего дня предлагает армянскому зрителю качественно новые и удобные технологии для организации культурных будней. Beeline, в первую очередь, технологическая компания, и мы рады, что смогли совместить технологии и наши социальные проекты. Хочу также отметить, что сегодня Beeline не только сделал жизнь людей лучше; этот проект имеет и важную экологическую составляющую, поскольку помогает отказаться от использования бумажных билетов», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Сотрудничество Beeline и CULT.am блестящий пример социальной ответственности Армянского корпоративного бизнеса и возможность улучшить образ жизни армянского потребителя. Этот проект не просто является новинкой в области армянской телекоммуникации, он также предполагает новую культуру посещения театра и кино, а для театра и кино новый подход к электронному ведению билетного хозяйства», - сказал директор ООО «Динамика Тестинг Центр» Владимир Хоецян.
Отметим, что CULT.am в 2013 году стал победителем престижного ежегодного армянского веб-проекта ArmNet Awards в номинации «Прорыв года».