Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունում սեպտեմբերի 29-ից 30-ը անցկացվել են հայ-բրիտանական առաջին ռազմաքաղաքական քննարկումները ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության եւ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության ներկայիս ոլորտների զարգացմանն ու նոր նախաձեռնությունների առաջադրմանն առնչվող հարցեր:
Սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել քննարկումների արդյունքների ամփոփումը ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի եւ ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Քեթրին Լիչի մասնակցությամբ:
Քննարկումների արդյունքում ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության 2015-2016թթ. պլանը:

YEREVAN. – The first Armenian-British military and political discussions were held, on Monday and Tuesday, at the Ministry of Defense of Armenia.
The discussants conferred on the development of the present-day domains and proposed new initiatives in Armenian-British military cooperation.
Armenian First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan, and British Ambassador to Armenia Katherine (Kathy) Jane Leach participated in Tuesday’s recap of the results of the talks.
As a result of the discussions, the Armenian-British Military Cooperation Plan for 2015-2016 was signed.