Մոսկվայի ոստիկանությունը հոկտեմբերի 18-ի գիշերը 455 միգրանտի է ձերբակալել Միջին Ասիայից, Բելառուսից: Այդ մասին հաղորդում է «ՌԲԿ»-ն՝ վկայակոչելով ՆԳՆ Մոսկվայի վարչությանը:
Ինչպես նշում է աղբյուրը, ցուցակում են ընդգրկված Հյուսիսկովկասյան դաշնային շրջանի ներկայացուցիչներ: Ստուգում են բոլոր ձերբակալվածների մասնակցությունը հանցագործություններին, պարզում են, օրինական են արդյոք նրանք Ռուսաստանի տարածքում: «Չի բացառվում, որ արդյունքների հիման վրա քրեական գործ հարուցեն անօրինական միգրացիայի կազմակերպման վերաբերյալ»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանում օրինական հիմունքներով գտնվելու կարգը խախտած աշխատանքային միգրանտները կարող են 10 տարվա մուտքի արգելք ստանալ: Հոկտեմբերի 14-ին Պետդուման ընդունել է  համապատասխան օրինագիծն առաջին ընթերցմամբ: Անօրինական հիմունքներով Ռուսաստանում գտնվելու համար պատիժը խստացնել առաջարկում է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:

Полиция Москвы в ночь на 18 октября задержала 455 мигрантов из Средней Азии, Белоруссии. Об этом сообщает РБК, ссылаясь на сайт столичного управления МВД.
Как уточняет источник, в списке числятся и представители Северо-Кавказского федерального округа. Всех задержанных проверят на причастность к преступлениям, а также выяснят, законно ли они проживают на территории России. «Не исключено, что по итогам возбудят уголовные дела об организации незаконной миграции», - говорится в сообщении.
Напомним, что гастарбайтеры, нарушившие сроки временного пребывания в России, могут получить запрет на въезд в страну в течение 10 лет. 17 октября Госдума приняла соответствующий законопроект в первом чтении. Ужесточить наказание за незаконное проживание предложил президент России Владимир Путин