Նոյեմբերի 17-18-ին Եվրասիական տնտեսական միությանը անդամակցության պայմանագրի վավերացման համար արտահերթ խորհրդարանական նիստ կգումարվի: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտարարեց Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Նրա խոսքով՝ պայմանագիրը խորհրդարանին կներկայացվի Սահմանադրական դատարանի կողմից, որն այժմ ստուգում է երկրի հիմնական օրենքին փաստաթղթերի փաթեթի համապատասխանությունը: «Սահմանադրական դատարանը օպերատիվ կաշխատի, քանի որ պայմանագիրը պետք է ժամանակին վավերացվի: Բացի այդ, մինչեւ դեկտեմբերի վերջ մի շարք օրենքներում անհրաժեշտ է ուղղումներ մտցնել», - նշեց Բաղդասարյանը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի՝ ԵՏՄ-ին անդամակցելու մասին պայմանագիրը ստորագրվել է հոկտեմբերի 10-ին, Մինսկում կայացած Բարձրագույն եվրասիական տնտեսական խորհրդի նիստում:

YEREVAN. – A special session of the parliament will be convened on November 17-18 to ratify a treaty on Armenia's joining the Eurasian Economic Union, head of RPA faction Vahram Baghdasaryan told Armenian News-NEWS.am.
The treaty will be submitted by the Constitutional Court that will check the document for compliance with the Constitution.
“The Constitutional Court will work quickly, since the treaty must be ratified on time. In addition, until the end of December it is necessary to amend a number of laws,” said Baghdasaryan.
The treaty on Armenia's accession was signed during the meeting of Supreme Eurasian Economic Council in Minsk on October 10.