Ընթացիկ տարվա ինն ամիսներին ՀՀ ոստիկանությունը Ինտերպոլի անդամ երկրներում ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում կարողացել է պարզել երկրի իշխանությունների կողմից հետախուզվող 95 անձի գտնվելու վայրը: Այս մասին հոկտեմբերի 23-ի մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արա Ֆիդանյանը՝ հավելելով, որ նրանցից 66-ին ձերբակալել են, 13-ին՝ արտահանձնել:
Ըստ փոխգնդապետի՝ ՀՀ իրավապահ մարմինները նշված ժամանակահատվածում 89 նոր հարցում են ստացել  հետախուզվող անձանց վերաբերյալ: «Ընդհանուր առմամբ միջազգային հետախուզման մեջ է 309 մարդ», - նշել է Ֆիդանյանը: Միեւնույն ժամանակ, հավելել է նա, Ազգային կենտրոնական բյուրոն արդյունավետ միջոցառումներ է անցկացնում Ինտերպոլի անդամ երկրների կողմից հետախուզում հայտարարված մարդկանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նշված ժամանակահատվածում, ըստ Արա Ֆիդանյանի, Ինտերպոլի անդամ երկրներից ստացվել է 105 նոր հարցում: «ՀՀ Ոստիկանության ստորաբաժանումների կողմից իրականացված գործողությունների շնորհիվ մեր երկրում հայտնաբերվել է հետախուզման մեջ գտնվող 53 մարդ (2013 թ. այդ թիվը կազմել էր 33): Նրանցից  28-ը ձերբակալվել են, 8-ը՝ արտահանձնվել: Հարցումներ են ստացվել նաեւ 8 չճանաչված դիակների  կապակցությամբ, որոնցից 2-ի ինքնությունը պարզվել է», - ընդգծել է Հայաստանում Ինտերպոլի Ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետը:

В результате предпринятых Полицией Армении мероприятий за 9 месяцев текущего года в странах-членах Интерпола удалось выяснить место нахождения 95 человек, разыскиваемых правоохранительными органами страны. Об этом на пресс-конференции 23 октября заявил начальник Национального центрального бюро Интерпола в Армении, подполковник Полиции Армении Ара Фиданян, добавив, что 66 из них были задержаны, а 13 экстрадированы.
По словам подполковника, правоохранительные органы Армении за указанное время получили 89 новых запросов по поводу находящихся в розыске людей. «В целом в международном розыске находятся 309 человек», - отметил Фиданян. В то же время, добавил он, Национальное центральное бюро проводит эффективные мероприятия в направлении обнаружения людей, объявленных в розыск странами-членами Интерпола. В частности, за упомянутый период, согласно Ара Фиданяну, от стран-членов Интерпола было получено 105 новых запросов по поводу находящихся в розыске людей. «Благодаря мероприятиям, осуществленным подразделениями Полиции Армении, в нашей стране было обнаружено 53 человека, которые находились в розыске (в 2013 году это число составляло 33). 28 из них  были задержаны, 8 экстрадированы. Получены также запросы в связи с 8 неопознанными  трупами, 2 из которых были идентифицированы», - подчеркнул начальник Национального центрального бюро Интерпола в Армении.