Ընթացիկ տարվա ինն ամիսներին ՀՀ ոստիկանությունը Ինտերպոլի անդամ երկրներում ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում կարողացել է պարզել երկրի իշխանությունների կողմից հետախուզվող 95 անձի գտնվելու վայրը: Այս մասին հոկտեմբերի 23-ի մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արա Ֆիդանյանը՝ հավելելով, որ նրանցից 66-ին ձերբակալել են, 13-ին՝ արտահանձնել:
Ըստ փոխգնդապետի՝ ՀՀ իրավապահ մարմինները նշված ժամանակահատվածում 89 նոր հարցում են ստացել  հետախուզվող անձանց վերաբերյալ: «Ընդհանուր առմամբ միջազգային հետախուզման մեջ է 309 մարդ», - նշել է Ֆիդանյանը: Միեւնույն ժամանակ, հավելել է նա, Ազգային կենտրոնական բյուրոն արդյունավետ միջոցառումներ է անցկացնում Ինտերպոլի անդամ երկրների կողմից հետախուզում հայտարարված մարդկանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նշված ժամանակահատվածում, ըստ Արա Ֆիդանյանի, Ինտերպոլի անդամ երկրներից ստացվել է 105 նոր հարցում: «ՀՀ Ոստիկանության ստորաբաժանումների կողմից իրականացված գործողությունների շնորհիվ մեր երկրում հայտնաբերվել է հետախուզման մեջ գտնվող 53 մարդ (2013 թ. այդ թիվը կազմել էր 33): Նրանցից  28-ը ձերբակալվել են, 8-ը՝ արտահանձնվել: Հարցումներ են ստացվել նաեւ 8 չճանաչված դիակների  կապակցությամբ, որոնցից 2-ի ինքնությունը պարզվել է», - ընդգծել է Հայաստանում Ինտերպոլի Ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետը:

YEREVAN. – As a result of actions taken in the Interpol member countries in the nine months of the current year, the Police of Armenia were able to identify the location of 95 persons who are wanted by the country’s authorities.
Ara Fidanyan, who is Director of the National Central Bureau of Interpol in Armenia, stated the aforementioned at a press conference on Thursday, and added that 66 of these persons were arrested and 13 people were extradited.
Fidanyan also informed that, in the abovementioned specified period of time, Armenia’s law enforcement agencies received 89 new inquiries on wanted persons.
He added that the National Central Bureau of Interpol in Armenia is holding effective measures to find the people who are wanted by the Interpol member countries.
As per Fidanyan, 105 new inquiries have been received, in the specified period of time, from the Interpol member countries.
“Owing to the operations by the Armenia Police units, 53 wanted persons were found in our country; 28 of them were arrested, eight were extradited.
“We also have received inquiries in connection with eight unrecognized corpses, two of which have been identified,” noted the director of the National Central Bureau of Interpol in Armenia.