Հաջորդ տարի Եվրամիությունը Հայաստանին 34 մլն 387 հազար եվրո կհահտկացնի, ինչը ներառվել է բյուջեի նախագծում: Այս մասին ՀՀ ԱԺ-ում հոկտեմբերի 30-ին 2015թ. պետբյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարել է  ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Պավել Սաֆարյանը:
Ըստ նրա՝ գումարը կտրվի նպատակային եւ սովորական դրամաշնորհների տեսքով: Պաշտոնյան բացատրել է, որ նպատակային դրամաշնորհները տրվում են որոշակի ծրագրերի իրականացման համար, եւ պետությունը չի կարող դրանք այլ նպատակների համար ծախսել:
«2015 թ. ԵՄ-ն Հայաստանին նպատակային դրամաշնորհների տեսքով կհատկացնի  34 մլն 387 հազար եվրո, որը բաշխվելու է երեք ուղղությամբ. 6 մլն 120 հազար եվրո՝ Բագրատաշենի, Բավրայի անցակետերի արդիականացմանը, 2 մլն եվրո՝ ընդհանրապես անցակետերի արդիականացմանը,  2,8 մլն եվրո՝ փոքր գյուղերի ոռոգման ապահովմանը: 20 մլն եվրոն փոխանցվելու է երկրի բյուջե՝ կրթական ոլորտի բարեփոխումներին աջակցելու համար», - հայտնել է Սաֆարյանը:

ЕС предоставит Армении в следующем году 34 млн. 387 тыс. евро, что включено в проект бюджета. Об этом в Национальном Собрании Армении в ходе обсуждения проекта бюджета на 2015 год заявил 30 октября первый заместитель министра финансов Павел Сафарян.
По его словам, сумма будет выдана в виде целевых и обычных грантов. Чиновник пояснил, что целевые гранты выдаются для осуществления конкретных программ, и государство не может их потратить на другие цели. «В 2015 году в форме целевых грантов ЕС выделит Армении 34 млн.  387 тыс. евро, которые будут распределены по трем направлениям: 6 млн. 120 тыс. евро – на улучшение и модернизацию КПП Баграташен, Бавра, 2 млн. евро – на модернизацию КПП вообще, а 2,8 млн. – на обеспечение малых сел водой. 20 млн. евро будут перечислены в бюджет страны в качестве поддержки для осуществления реформ в сфере образования», - сообщил Сафарян.