Թե որտեղ է գտնվում Սյունիքի մարզպետ Սուրեն խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը, բացարձակապես կարեւոր չէ դատական գործի տեսանկյունից: Այս մասին, այսօր՝ հոկտեմբերի 30-ին, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեցէ ՀՀ գլխավոր դատախազ Գեւորգ Կոստանյանը՝ հավելելով, որ եթե նրան կանչեն դատարան որպես վկա, նա պետք է ներկայանա:
Նշենք, որ Տիգրան Խաչատրյանը դատարան է կանչվել որպես վկա Ավետիք Բուդաղյանի սպանության գործով, սակայն չի ներկայացել, իսկ նրա գտնվելու վայրն անհայտ է համարվել: Որոշ ժամանակ անց, երբ լրատվամիջոցներում հայտնվեց հերթական միջադեպի մասին լուրը Տիգրան Խաչատրյանի մասնակցությամբ, նրա հայրը հայտարարեց, որ Տիգրանը գտնվում է Երեւանում:
Այս հիշեցմանը գլխավոր դատախազը արձագանքեց, որ չի մեկնաբանում որեւէ որեւէ մեկի հայտարարությունը: «Եթե քաղաքացին դատարան չի ներկայանում, ապա գործ է դրվում բերման ենթարկելու ընթացակարգը: Նա Գորիսում է, թե Երեւանում, 48-րդական հարց է, թե ինչ է ասում Սուրեն Խաչատրյանը՝ նույնպես»,-հավելեց Կոստանյանը:

Где находится Тигран Хачатрян – абсолютно неважно с точки зрения судебного дела. Об этом заявил журналистам 30 октября генпрокурор Армении Геворк Костанян. Если его вызовут в суд как свидетеля, он должен туда явиться, добавил Костанян.
Отметим, что Тигран Хачатрян, сын губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна, был вызван в суд для дачи показаний по делу об убийстве Аветика Будагяна. Однако в суд Хачатрян не явился, а его местонахождение было объявлено неизвестным. Но через какое-то время, когда в СМИ появились слухи об очередном инциденте с Хачатряном-сыном, отец-губернатор заявил, что Тигран находится в Ереване.
В ответ на это напоминание генпрокурор заявил, что не комментирует высказывания всех без исключения. «Если гражданин не является в суд, то действует процедура по его приводу. В Горисе он или в Ереване – это 48-ая сторона вопроса. Что об этом говорит Сурен Хачатрян – это тоже», - добавил Костанян.