2014 թ.  9 ամսվա ընթացքում Ռուսաստանն արտաքսել է 97 973  միգրանտի` անցյալ տարվա ինն ամսվա 39,5 հազարի համեմատությամբ, հայտնում է  LifeNews-ը:
Ըստ աղբյուրի` Ռուսաստանում այժմ գտնվում է 11 760 866 օտարերկրյա քաղաքացի, որոնցից շուրջ 861 հազարը երկրում ապօրինի են արդեն մեկ տարուց ավելի:
Վերջին երկու շաբաթներին Մոսկվայից  կամավոր տուն է մեկնել շուրջ 15 հազար միգրանտ: Փորձագետները կանխատեսում են նաեւ ապօրինի միգրանտների հետագա  մեկնում մայրաքաղաքից` ոստիկանության պարբերական ստուգումների պատճառով:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ «Միգրանտ-2014» հատուկ գործողությունն իրականացվում է  հոկտեմբերի 23-ից մինչեւ նոյեմբերի 2-ը: Այդ ժամանակահատվածում արտաքսվելու է 30 հազարից ավելի մարդ:

За 9 месяцев 2014 года Россия депортировала 97 973 мигранта против 39,5 тысяч за 9 месяцев прошлого года. Об этом сообщает LifeNews.
В России, по информации источника, сейчас находится 11 760 866 иностранных гражданина, при этом более 861 тысячи иностранных граждан пребывают в стране незаконно более года.
За последние две недели из Москвы добровольно уехало домой около 15 тысяч мигрантов. Эксперты прогнозируют и дальнейший отъезд нелегальных мигрантов из столицы из-за регулярных проверок со сторон полиции.
Как напоминает источник, спецоперация «Мигрант-2014» проводится с 23 октября по 2 ноября. За это время будут депортированы более 30 тысяч человек.