Հայաստանի քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի հրամանով ստեղծվել է աշխատանքային խումբ՝ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանից ստացված գրություններում բարձրացված խնդիրները վեր հանելու, դրանց քննարկման արդյունքում տրված պատասխանների լիարժեքությունն ու իրավաչափությունը պարզելու նպատակով։
ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, թե աշխատանքային խմբի հանձնարարվել է ուսումնասիրել եւ ամփոփել 2014 թվականի տասն ամիսների ընթացքում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանից ստացված գրություններում բարձրացված հարցերի շրջանակը, դրանց քննարկման արդյունքներում տրված պատասխանների լիարժեքությունն ու իրավաչափությունը:
Հինգ հոգուց բաղկացած աշխատանքային խումբը մինչեւ 2014 թվականի դեկտեմբերի 15-ը պետք է ներկայացնի հաշվետվություն՝ կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։

По поручению председателя следственного комитета Армении Агвана Овсепяна создана рабочая группа по проблемам защиты прав человека, представленных Омбудсменом республики.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Следственного комитета, рабочая группа будет заниматься анализом вопросов, поднятых в обращениях от Омбудсмена за первые 10 месяцев 2014 года, а также выяснять полноценность ответов, данных на эти обращения.
Рабочая группа, состоящая из 5 человек, должна представить отчет о проделанной работе до 15 декабря текущего года.