«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդի կողմից առանձին հանրահավաքի անցկացումը խորհրդարանական եռյակի մասնատման վկայություն չէ, քանի որ արդեն սովորական երեւույթ է դարձել, երբ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը փորձում է գործընթացում նորարարություններ ներմուծել: Այդ մասին այսօր՝ նոյեմբերի 21-ին, մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը:
«Հավանաբար նա բաց դռների օր է անցկացնում քաղաքացիների համար՝ ամենայն հավանականությամբ փորձելով նպաստել համաժողովրդական շարժմանը: «Ժառանգության» դեպքում շատ դժվար է որոշակի բան ասել: Օրինակ, Ռուբեն Հակոբյանը հազիվ թե կիսի այս տեսակետը, իսկ Զարուհի Փաստանջյանը բոլորովին այդլ դիրքորոշում ունի», - ասաց Սարգսյանը:
Պատգամավորը նաեւ կարծիք հայտնեց, որ «Ժառանգություն» կուսակցության անդամները պետք է համաձայնեցնեն իրենց դիրքորոշումները եւ դրանից հետո հանդես գան հայտարարություններով, որպեսզի խորհրդարանական եռյակի նիստերին Ռուբեն Հակոբյանը խոսելու նյութ ունենա: «Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պետք է այդ թեմայի շուրջ խոսեր Ռուբեն Հակոբյանի հետ, ով ծրագրված հանրահավաքի մասին մեզ ոչինչ չի ասել: Եթե Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ամիսը մեկ անգամ հանդիպում է Ռուբեն Հակոբյանի հետ, իսկ առավոտյան արթնանում եւ բարձրաձայնում, ինչ գիշերն էր մտածել, ապա դա արդեն նրանց խնդիրն է», - նակտեց Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդը դեկտեմբերի 5-ին՝ 17:00-ին Ազատության հրապարակում իր կողմնակիցների հետ հանրահավաք կանցկացնի: Դա կլինի համատեղ միջոցառումների շարքից հետո խորհրդարանական եռյակի ուժերից մեկի առաջին ինքնուրույն զանգվածային ակցիան:

Проведение отдельного митинга лидером партии «Наследие» не является свидетельством раскола в парламентской тройке, и в этом нет ничего из ряда вон выходящего, так как уже стало привычным, что Раффи Ованнисян пытается внести новшества в процесс. Об этом на пресс-конференции 21 ноября заявила депутат парламентской фракции Армянского национального  конгресса Людмила Саркисян.
«Наверно он проводит день открытых дверей для граждан, по-видимому, пытаясь каким-либо образом содействовать всенародному движению. В случае с «Наследием» очень трудно определиться, сказать что-либо конкретное. К примеру, Рубен Акопян вряд ли разделит эту точку зрения, а у Заруи Постанджян совершенно иная позиция», - сказала Саркисян.
Депутат также выразила мнение, что члены партии «Наследие» должны согласовывать свои позиции, после чего выступать с заявлениями, чтобы Рубену Акопяну было что говорить на заседаниях парламентской тройки. «Раффи Ованнисян должен был поговорить на эту тему с Рубеном Акопяном,  который ничего не говорил о запланированном митинге. Если Раффи Ованнисян раз в месяц встречается с Рубеном Акопяном, а утром встает и оглашает то, о чем думает по ночам, то это уже их проблемы», - заметила  Саркисян.
Отметим, что лидер партии «Наследие» заявил о проведении на Площади Свободы в Ереване 5 декабря в 17:00 собрания своих сторонников. Это будет первая самостоятельная массовая акция одной из сил парламентской тройки после серии совместных мероприятий.