Նոյեմբերի 21-ին Էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆինլանդիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստեր Գուստավ Միխելսոնին:
Ողջունելով դեսպանին` էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանն անդրադարձել է Հայաստանի գործարար միջավայրին եւ ներդրումային դաշտին: Նախարարը կարեւորել է հայ-ֆիննական տնտեսական հարաբերությունները, նշել, որ երկու երկրների միջեւ առեւտրաշրջանառության եւ ներդրումների ծավալն ավելացնելու համար ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է համագործակցության նոր ուղիներ քննարկել:
Դեսպան Քրիստեր Գուստավ Միխելսոնը, շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար, պատրաստակամություն է հայտնել Հայաստանի ներդրումային քաղաքականության առավելություններն ու հնարավորությունները ներկայացնել ֆին գործարարներին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաեւ երկու երկրների միջեւ օդային հաղորդակցության, Հայաստանում նորարարության համակարգի ներդրման հարցերին:

YEREVAN. – Armenia's Minister of Economy Karen Chshmaritian on Friday received Christer Gustav Michelsson, the Ambassador of Finland to Armenia.
Welcoming the Ambassador, Minister Chshmaritian referred to Armenia's business climate and investment environment. The Minister stressed importance of economic relations with Finland and expressed readiness to find new ways of cooperation for increasing volumes of trade and investment between the two countries.
Thanking for reception, Christer Gustav Michelsson expressed readiness to brief Finnish entrepreneurs on the advantages and opportunities of business climate and investment environment in Armenia.
During the meeting, issues concerning air communication between the two countries, creation of innovation system in Armenia were also discussed.