Նոյեմբերի 26-28-ը Սանկտ Պետերբուրգ կգործուղվի ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե պատվիրակությունը մասնակցելու է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի 41-րդ լիագումար նիստին, սոցիալական քաղաքականության եւ մարդու իրավունքների, էկոնոմիկայի եւ ֆինանսների, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության ու իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերի աշխատանքներին, ինչպես նաեւ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի 7-րդ լիագումար նիստին, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, սոցիալ-տնտեսական հարցերի եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովների նիստերին, ՀԱՊԿ ԽՎ-ին կից ՀԱՊԿ անդամ երկրների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնաժողովների նախագահների համակարգող խորհրդակցությանը, ՀԱՊԿ անդամ երկրների թմրանյութերի դեմ պայքարի իրավասու մարմինների ղեկավարների եւ ՀԱՊԿ անդամ երկրների գլխավոր նարկոլոգների համակարգող խորհրդի համատեղ նիստին:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վարդան Այվազյանը, Արփինե Հովհաննիսյանը, Արաիկ Հովհաննիսյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Աղվան Վարդանյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը:

YEREVAN. – An Armenian National Assembly (NA) delegation, led by NA Speaker Galust Sahakyan, will be in St. Petersburg, Russia, from Wednesday to Friday.
The NA press service informed that the delegation will participate in the 41st Plenary Session of the Council of the Parliamentary Assembly of the Commonwealth of Independent States (CIS) countries, the meetings of its several standing committees, the 7th Plenary Session of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) countries, the meetings of its several committees, the coordination meeting of the chairmen of the Defense and Security Committees of the CSTO parliaments, and the joint session of the heads of the competent CSTO authorities on the fight against drugs and of the General Coordination Council of Narcologists of the Collective Security Treaty Organization countries.