Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 26-ին Լոս Անջելեսում հանդիպում է ունեցել Սոցիալ-ժողովրդավարական Հնչակյան կուսակցության Արեւմտյան Ամերիկայի վարչական մարմնի, Ռամկավար Ազատական կուսակցության Արեւմտյան Ամերիկայի շրջանային վարչության եւ ՀՅԴ Արեւմտյան Ամերիկայի Կենտրոնական կոմիտեի պատասխանատուների հետ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
ԼՂՀ ղեկավարը կարեւորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունն Արցախին սատարելու, համազգային կարեւորագույն խնդիրների լուծման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման հարթություններում` հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է հետեւողաբար շարունակելու եւ խորացնելու այս փոխգործակցությունը:
Հանդիպումներին մասնակցում էին ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տիգրան Սարգսյանը, Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Սերգեյ Սարկիսովը, ԱՄՆ-ում եւ Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR; Artsakh) President Bako Sahakyan on Wednesday met in Los Angeles, California, with representatives of the governing body of the Western USA Hnchakyan Social-Democratic Party, Western USA Regional Committee of the Ramkavar Azatakan Party, and Western USA Central Committee of the Armenian Revolutionary Federation Party (Dashnaktsoutyun).
Artsakh’s foreign and domestic policy and the Artsakh-Diaspora cooperation were discussed during the meetings, informed the Central Information Department of the Office of the NKR President.
The President underscored the role played by these traditional Armenian political parties in supporting the NKR, resolving matters of national significance and strengthening the Motherland-Diaspora ties, and added that Artsakh is interested in the consistent continuation and deepening of the existing cooperation.
Ambassador of Armenia to the US Tigran Sargsyan, Consul General of Armenia to Los Angeles Sergey Sarkisov, NKR Permanent Representative to the US and Canada Robert Avetisyan, and several other officials also attended these talks.