Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկուն մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Ռաչինսկուն պաշտոնավարման անցած ավելի քան չորս տարիների ընթացքում հայ-լեհական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման գործում ունեցած ներդրման համար եւ մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
Երկուստեք նշվել է, որ Հայաստանի եւ Լեհաստանի միջեւ երկկողմ կապերը դինամիկ զարգանում են՝ վերջին տարիներին կայացած նախագահական փոխայցերը, արտաքին գերատեսչությունների միջեւ պարբերական քաղաքական խորհրդակցությունների անցկացումը նպաստել են նաեւ միջխորհրդարանական, տնտեսական, մշակութային եւ գիտակրթական կապերի խորացմանը, ինչպես նաեւ միջազգային կառույցների շրջանակներում համագործակցության սերտացմանը:

YEREVAN. – President Serzh Sargsyan on Friday met with Polish Ambassador Zdzisław Raczyński, who is ending his diplomatic mission in Armenia.
Sargsyan thanked Raczyński for his contribution to the strengthening of Armenian-Polish relations over the past more than four years in office as ambassador, and wished him success in his future endeavors.
The interlocutors noted that the bilateral Armenia-Poland ties are developing dynamically. They added that the mutual visits and the regular political consultations in recent years have become a factor in making the bilateral ties grow deeper, and for conducting closer cooperation within international organizations.