Հոնկոնգում, որտեղ նախորդ գիշեր նոր բախումներ են տեղի ունեցել ցուցարարների եւ ոստիկանության միջեւ, ձերբակալվել է առնվազն 28 մարդ: Անկարգությունների ընթացքում վիրավորվել են տասնյակ մարդիկ, այդ թվում՝ ութ ոստիկան, շաբաթ օրը հայտնում է RTHK տեղի ռադիոկայանը:
Ցույցի մասնակիցները կրկին փորձել են գրավել Կոուլուն թերակղզու Մոնգկոկ թաղամասը, որը երեք օր առաջ մաքրվել էր բարիկադներից եւ ցուցարարների վրանային ճամբարներից: Ծայրահեղական տրամադրված երիտասարդների խմբերը ցրելու համար ոստիկանները ռետինե գավազաններ եւ գազի փոքր բալոններ է կիրառել, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Թաղամասում շարունակում են մեծ թվով ոստիկաններ մնալ: Նրանք բնակչությանը խստիվ զգուշացնում են հեռու մնալ զանգվածային եւ «ապօրինի հավաքներից»:

По меньшей мере, 28 человек задержаны в Гонконге, где минувшей ночью произошли новые столкновения между демонстрантами и полицией. В ходе стычек ранения получили не менее десятка человек, включая 8 стражей порядка. Об этом сообщила в субботу местная радиостанция RTHK.
Участники акций протеста вновь попытались занять район Монгкок на полуострове Коулун, который три дня назад был очищен от баррикад и палаточных лагерей манифестантов. Для разгона групп радикально настроенной молодежи полицейские применили резиновые дубинки и газовые баллончики, передает ТАСС
В районе остается увеличенным число сотрудников правоохранительных органов. Они решительно предостерегают население против проведения массовых сборищ и «нелегальных собраний».