Թբիլիսիում դեկտեմբերի 20-ի երեկոյան ծեծի է ենթարկվել Ռուսաստանի վրացիների միության նախագահ եւ «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության անդամ, ՌԴ-ում գործարարությամբ զբաղվող Միխայիլ Խուբուտիան: Դեպքը տեղի է ունեցել «Թավադուրի» ռեստորանի մոտ:
Վրացական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ ականատեսների խոսքով, միջադեպին մասնակից են եղել ռեստորանի անվտանգության աշխատակիցները:
Խուբուտիան եղել է ընկերների հետ, դուրս է եկել փողոց եւ մոտեցել իր մեքենային, իսկ երբ վերադարձել է, նրան թույլ չեն տվել ռեստորան մտնել ու ծեծել են: Նրա դեմիքն կապտուկներ կան: Խուբուտիան արդեն ցուցմունք է տվել իրավապահներին:
«Գռուզիա Online»-ը նշում է, որ Խուբուտիան պուտինամետ գործիչ է: Նա ՌԴ նախագահին կից ազգամիջյան հարաբերությունների խորհրդի անդամ է:

Председатель Союза грузин России  и член партии «Единая Россия», российский бизнесмен грузинского происхождения Михаил Хубутия был избит в Тбилиси вечером 21 декабря. ЧП произошло у ресторана «Тавадури».
Как сообщают ряд грузинских СМИ со ссылкой на очевидцев, в инциденте участвовали сотрудники охраны ресторана.
По данным СМИ, Хубутия был вместе с друзьями, вышел на улицу к машине, а когда вернулся, сотрудники охраны не пропустили его и избили. На лице у него ссадины. Хубутия уже дал показания правоохранительным органам, отмечают СМИ.
«Грузия Онлайн» отмечает, что Михаил Хубутия считается пропутинским политиком. Он является членом Совета по межнациональным отношениям при Президенте России.