Իսմայիլ Բրինսկին, որը նյույորքցի երկու ոստիկանների սպանության մեջ է կասկածվում, հնարավոր է, հոգեկան խանգարում ուներ: Այս մասին մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտարարել է Նյու Յորքի ոստիկանության գլխավոր խուզարկու Ռոբերտ Բոյսը:
«Հանցագործի մայրը հայտնել է, որ նա տառապել է չախտորոշված հոգեկան հիվանդությամբ», - ասել է Բոյսը: Ըստ նրա՝ Բրինսլիի մայրը ոստիկանությանը վստահեցրել է, որ վախենում էր որդուց: Բացի դրանից,  մեղադրյալը չորս անգամ կալանավորված է եղել:
Քննությանը հաջողվել է, պարզել, որ Իսմայիլ  Բրինսլին նախօրեին ավտոբուսով Նյու Յորք էր ժամանել Մերիլենդ նահանգից, սակայն նա Նյու Յորքում էլի  էր եղել մեկ շաբաթ առաջ, հայտնում է RT-ն:
Հիշեցնենք, որ աֆրոամերիկացի Իսմայիլ Բրինսլին երկու ոստիկան է սպանել Բրուքլինում: Նա մոտեցել է մեքենային, որում նստած են եղել սպաներ Ռաֆայել Ռամոսը եւ Վենցզյան Լյուն, եւ չորս անգամ կրակել ատրճանակից: Հանցագործության դրդապատճառ է նշվել ԱՄՆ-ում ոստիկանների կողմից սեւամորթ դեռահասների սպանության վրեժը: Հանցագործը նույնպես մահացած է հայտնաբերվել, ենթադրվում է, որ նա ինքնասպան է եղել:

Исмаил Бринсли, который подозревается в убийстве двух нью-йоркских полицейских, возможно, страдал психическим заболеванием. Об этом заявил на пресс-конференции главный детектив полиции Нью-Йорка Роберт Бойс.
«Мать подозреваемого сообщила, что он страдал недиагностированным психическим заболеванием», - сказал Бойс. По его словам, мать Бринсли уверяла полицию, что боялась своего сына. Кроме того, подозреваемый подвергался арестам четыре раза.
Следствию удалось установить, что Исмаил Бринсли прибыл в Нью-Йорк из штата Мэриленд накануне на автобусе, однако он приезжал в Нью-Йорк и ранее, около недели назад, сообщает RT.
Напомним, что афроамериканец Исмаил Бринсли застрелил двух полицейских в Бруклине. Он подошел к автомобилю, в котором сидели офицеры Рафаэль Рамос и Вэньцзянь Лю, и четыре раза выстрелил в них из пистолета. Мотивом преступления названа месть за смерть чернокожих подростков от рук полицейских в США. Преступник также был найден мертвым, предположительно он покончил с собой.