Ինդոնեզիայում հավաքարարուհուն դատապարտել են 7 տարվա ազատազրկման՝ 6-ամյա երեխայի հանդեպ ոտնձգությանը նպաստելու համար: Ըստ France-Presse գործակալության, դատարանը նաեւ 100 մլն ռուփի (8 հազար դոլար) տուգանք է սահմանել:
Հավաքարարուհու փաստաբանի խոսքով, իր պաշտպանյալը չի ընդունում մեղքը եւ պատրաստվում է բողոքարկել վճիռը: Ըստ Lenta-ի, առաջիկայում այս գործով եւս չորս հավաքարարի հանդեպ վճիռ կկայացնի:
Դատաքննությունը սկսվել է օգոստոսին, այն բանից հետո, երբ ապրիլին հայտնի է դարձել, որ հավաքարարների խումբը Ջակարտայի միջազգային դպրոցում 6-ամյա տղայի է բռնաբարել: Մեղադրյալներից ոմանք, որոնք նախապես ընդունել էին իրենց մեղքը, հետագայում հրաժարվել են ցուցմունքներից՝ պատճառաբանելով, որ ոստիկանությունում ծեծել են իրենց:
Այդ գործով անցնող եւս մեկ հավաքարար կալանքի տակ գտնվելիս ինքնասպանություն է գործել: Ոստիկանությունում հայտարարել են, որ նա հատակը մաքրելու համար նախատեսված հեղուկ է խմել: Տուժածի ընտանիքը դպրոցից 125 մլն դոլարի չափով փոխհատուցում է պահանջում:

Уборщицу в Индонезии приговорили к семи годам тюрьмы за пособничество в домогательстве к шестилетнему ребенку, сообщает Agence France-Presse. Суд также обязал осужденную выплатить штраф в сто миллионов рупий (восемь тысяч долларов).
По словам адвоката уборщицы, ее подзащитная не признает своей вины и собирается подать апелляцию. В ближайшее время по этому делу будут оглашены приговоры еще четверым уборщикам, передает Lenta
Судебное разбирательство началось в августе после того, как в апреле стало известно о том, что группа уборщиков в международной школе в Джакарте изнасиловала шестилетнего мальчика. Некоторые из обвиняемых, которые изначально признались в совершении преступления, впоследствии отказались от своих показаний, сославшись на то, что их избили в полиции.
Еще один уборщик, который проходил по этому делу, совершил самоубийство, находясь под арестом. В полиции заявили, что он выпил жидкость для чистки полов. Семья потерпевшего требует компенсации от школы в 125 миллионов долларов.