«Լուչ Էներգիայի» հայազգի կիսապաշտպան Ռուսլան Կորյանը լքեց ռուսական թիմը և շուտով նոր թիմ կտեղափոխվի: Ամենայն հավանականությամբ, դա կլինի Տաշքենդի «Լոկոմոտիվը»: NEWS.am-ի թղթակից Վերա Մարտիրոսյանն այս թեմայի շուրջ զրուցել է  ֆուտբոլիստի հետ.
«Ես շատ շնորհակալ եմ «Լուչ Էներգիային» և հատկապես նրա գործադիր տնօրեն Անատոլի Բեզնյակին: Իմ հաջող ելույթները թիմում պայմանավորված էին նրա մարդկային աջակցությամբ: Ես այնտեղ շատ ջերմ հարաբերություններ ունեմ բոլորի հետ: «Լուչն» իմ երկրորդ տունն է: Շնորհակալ եմ թիմի անձնակազմին, աշխատակազմին և երկրպագուներին: Վերջին երեք տարվա ընթացքում, որ այտեղ էի, որեւէ  վատ բառ կամ արտահայտություն չեմ լսել իմ հասցեին: Բայց եկել է ժամանակը, որ հեռանամ: Ես մասնակցել եմ Տաշքենդի «Լոկոմոտիվի» ձմեռային հավաքին` Դուբայում: Վաղը մեկնում եմ նրանց երրորրդ հավաքին: Այնտեղ էլ կորոշվի հետագա կարիերայիս ընթացքը»-ասաց Կորյանը:
Ռուսլան Կորյանը «Լուչ Էներգիա» է տեղափոխվել  2012-ին: Թիմի կազմում մանսկացել է 57 խաղի, դարձել 18 գոլի և 15 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Армянский полузащитник Руслан Корян, выступающий в клубе российской  Первой лиги «Луч-Энергия», решил покинуть команду. Скорее всего, футболист перейдет в ташкентский «Локомотив». Корреспондент NEWS.am Вера Мартиросян  побеседовала с футболистом.
«Я очень благодарен «Луч-Энергии» и, в частности, генеральному директору Безняку Анатолию Владимировичу за поддержку. Мое удачное выступление за клуб во многом обусловлено именно его отношением ко мне.Но отмечу, что хорошие отношения у меня сложились здесь со всеми. «Луч» -  мой второй дом. Я благодарен всему рабочему персоналу, всему тренерскому персоналу, всем фанатам и болельщикам клуба за поддержку, которую я всегда получал. В течение трех лет я не услышал плохого слова или отзыва в свой адрес, но пришло время идти дальше. Я был на сборе в Дубаи с ташкентским  «Локомотивом», и еду завтра с ними на второй сбор, где и будут решаться шаги в моей дальнейшей карьере», - отметил Корян.
Руслан Корян перешел в «Луч-Энергию» в 2012 году. В 57 матчах он забил 18 голов и сделал 15 голевых передач.